Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie 2019 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2019-12-31 13:45

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2019 roku.


Ksiądz Waldemar C. podejrzany o pedofilię. Był wikarym w Mikulczycach

Ksiądz Waldemar C. był proboszczem w Pawonkowie od 9 lat. Wcześniej, w latach 1998-2005 był wikarym w parafii Bożego Ciała w Bytomiu – Miechowicach, a następnie w latach 2006 – 2010 sprawował posługę duszpasterską jako wikariusz w parafii pw. Św. Teresy w Zabrzu – Mikulczycach. Został zatrzymany w czwartek 13 czerwca. Sąd Rejonowy w Lublińcu zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Powód? Duchowny został oskarżony o pedofilię. Zaraz po zatrzymaniu prokurator przedstawił proboszczowi zarzuty za czyny o charakterze seksualnym, w tym przestępstwa pedofilii.
 

Zabrze: Obława CBŚP i Policji na pseudokibiców. Zatrzymano m.in. lidera grupy przestępczej

W majowym uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym wzięło udział blisko 400 policjantów z CBŚP, z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy jednostek kontrterrorystycznych z kraju. Podczas działań na Śląsku zatrzymano 15 osób, a 2 kolejne doprowadzono z AŚ i ZK. W trakcie akcji zabezpieczono m.in. narkotyki, przedmioty przypominające broń, szereg niebezpiecznych narzędzi oraz rzeczy wskazujące na przynależności klubowe. Łącznie w sprawie występuje już 50 podejrzanych, którym przedstawiono 382 zarzuty i zabezpieczono blisko 50 kg narkotyków, wartych 2,3 mln zł.


Śmiertelne potrącenie pieszego na ul. 3 Maja w Zabrzu przy Kopalni Guido

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło 8 października na ul. 3 Maja na wysokości zabytkowej Kopalni Guido. Zginął 81-letni mężczyzna, który przechodził w tamtym miejscu na pasach. Potrącił go kierujący mercedesem 71-letni zabrzanin - kierowca był trzeźwy. Niestety, pomimo intensywnej, trwającej pół godziny reanimacji nie udało się uratować potrąconego.


Parada Równości czy parodia? Oto jest pytanie

Emocje związane z tym wydarzeniem sięgały zenitu, choć do żadnej parady de facto nie doszło. Artur Grala - organizator przedsięwzięcia - wziął w niej udział sam. Jak twierdził, ze względów bezpieczeństwa. Przeciwników marszu przyszło ponad dwustu, a teren zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, zarówno umundurowanych, jak i w cywilu.


Magdalena Kasiborska z Zabrza zdobyła tytuł Miss Polski 2019!

8 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się wielka, finałowa gala konkursu Miss Polski 2019. O tytuł i koronę Miss Polski 2019 walczyły 24 najpiękniejsze Polki. Ostatecznie po koronę sięgnęła Magdalena Kasiborska z Zabrza!


Zmarł prof. Jerzy Sikora, kierownik Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

Początek lipca przyniósł złe nowiny dla śląskiej ginekologii. Zmarł prof. dr hab. n. med. Jerzy Sikora, nauczyciel akademicki i wieloletni pracownik Zakładu Patologii Ciąży Katedry Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.


Co z Ikeą w Zabrzu? Miała powstać w 2019 roku

Temat Ikei w Zabrzu powraca jak bumerang. Inwestycja miała powstać na 25 ha działce leżącej w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w rejonie ulic Lompy i Skargi. W lipcu ubiegłego roku okazało się, że jej budowa stanęła pod znakiem zapytania.


Z centrum Zabrza zniknęły trzy lokale gastronomiczne. Zabrze to pustynia?

Trzy lokale gastronomiczne zniknęły z mapy Zabrza, z końcem stycznia działalność w Zabrzu zakończyła restauracja Niezłe Ziółko, w grudniu funkcjonowanie zawiesiły dwa inne - bistro Kamienica oraz kawiarnia Percepcja. Dlaczego zniknęły?


Zabrze drugim miastem w Polsce z najdroższą wodą i ściekami!

Portal Samorządowy stworzył listę miast w Polsce, których mieszkańcy płacą najwięcej za wodę i nieczystości. Wyższa stawka obowiązuje w Dąbrowie Górniczej.


Zabrze na kilka dni przemieni się w plan filmowy. Kręcony tu będzie film o Najmrodzkim

Życiorys Zdzisława Najmrodzkiego, słynnego przestępcy PRLu, zwanego królem złodziei, doczeka się ekranizacji. Właśnie powstaje wysokobudżetowy film "Najmro” w reż. Mateusza Rakowicza. 20 i 21 maja filmowcy zawitali do Zabrza, gdzie w nieczynnym Areszcie Śledczym nakręcili kilka scen.


Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.