Wiadomości z Zabrza

Parada Równości czy parodia? Oto jest pytanie [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2019-08-24 16:30, aktualizacja: 2019-09-05 11:23

Emocje związane z tym wydarzeniem sięgnęły dziś zenitu, choć do żadnej parady de facto nie doszło. Artur Grala - organizator przedsięwzięcia - wziął w niej udział sam. Jak twierdził, ze względów bezpieczeństwa.  Przeciwników marszu przyszło ponad dwustu, a teren zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, zarówno umundurowanych, jak i w cywilu.

Fake marsz? Środowisko się odcina

Na podstawie opinii przedstawionych w sieci można by wnioskować, że wydarzenie znane jako I Marsz Równości w Zabrzu, mogło być prowokacją. Nie da się nie zauważyć, że dotychczasowa działalność pana Grali sprawiła, że przypięto mu łatkę prowokatora. 


Czarę goryczy przelały oświadczenia organizacji związanych z LGBT i działaczy aktywnych na tym polu. Marsz sygnowany nazwiskiem Artura Grali został powszechnie uznany za potencjalnie niebezpieczny, przygotowany i zabezpieczony w sposób amatorski, budzący wiele wątpliwości. 

Tak o sprawie pisał Śląsk Święty, Śląsk Przegięty:


Wczora przegiyntym internetym wstrzonsnyła informacja o Marszu Równości w Zabrzu, kery mo sie odbyć już w najbliższo sobota. W zwionzku z tym, że pojawio sie wokoł tego moc pytań i wontpliwości, chcymy powiedzieć o tym pora zdań.


Choć wszystko wskazuje na to, że to ni ma prowokacja środowisk prawicowych (jak nikere osoby sie obawiajom), to je to wydarzynie, kere nie budzi zaufania. Organizator(ka) nie podpisuje sie oficjalnie pod nim i nie odpowiado na pytania. Nie do sie w ciongu jednego tydnia zrobić bezpiecznego marszu, a bezpieczyństwo je najważniejsze.


Żeby nie było wontpliwości: w zwionzku z powyższym jako Śląsk Przegięty nie wspiyromy tego marszu ani go nie promujymy. Przestrzegomy tyż przed pójściym nań, bo moge to być bardzo niebezpieczne.

Wiadomo, ze do Zabrza przyjechało co najmniej kilkanaście osób, głównie młodych ludzi, zainteresowanych udziałem w paradzie. Ze względu na sporą liczbę niechętnych i agresywnie nastawionych ludzi, nie ujawniły się jednak. Jedynie część z nich, prawdopodobnie Zabrzan, zdecydowało się pojawić na miejscu zbiórki. 


Grala maszeruje sam

Ze względów bezpieczeństwa przejdę sam - takimi słowami rozpoczęcie marszu zainicjował Artur Grala, po czym w akompaniamencie mniej lub bardziej wybrednych okrzyków ze strony kontr-zgromadzenia, wyruszył na kilkuminutowy, jednoosobowy pochód (w czasie którego spora część ludzi się rozeszła, a kilku chuliganów, dziesięć minut później użyło petard hukowych na pobliskim osiedlu).

 


Wydarzenie zakończyło się około godziny 12.25. 


7 września Marsz Równości w Katowicach

Już niebawem ma się odbyć trzecia edycja Marszu Równości w Katowicach, największej imprezy w naszym regionie związanej ze środowiskiem LGBT. W ubiegłorocznym pochodzie wzięło udział ponad 1000 osób (zarówno LGBT, jak i hetero), a przedstawicieli środowisk narodowych i około-kibiciowskich, niechętnych inicjatywie było po wielokroć mniej. 
 

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Yorg

  Gralę obciążyć kosztami ochrony policyjnej, to mu przejdzie zabawa w LGTB.

 • antoni

  Ten Grala ma kumpli nazioli, chcieli sobie urządzić prowokację.

 • ewald

  nazioli chyba ni mo w znajomych

 • Hans von Klausdorf

  Cygon i funfle naziole, chyba cie gupieloku blank pizło.

 • mania

  Dobrze piszesz

 • Bob

  Myślę, że "WY[...]Ć" mówi wszystko.

 • Koniobijca

  Co tu komentować...

 • Aro

  Grala Największy idiota w Zabrzu

 • ewald

  fest!

 • zyggi

  dlaczego zescie tego c[...]a nie zlapali i ogolili leb na lyso ?? nalezala mu sie nagroda!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.