Wiadomości z Zabrza

Zabrze drugim miastem w Polsce z najdroższą wodą i ściekami!

 • Dodano: 2018-07-16 06:00, aktualizacja: 2018-07-18 11:37

Portal Samorządowy stworzył listę miast w Polsce, których mieszkańcy płacą najwięcej za wodę i nieczystości. Wyższa stawka obowiązuje w Dąbrowie Górniczej.

Największe opłaty za wodę i ścieki ponoszą mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Zabrza i Rybnika, a najmniej płacą osoby mieszkające w Białymstoku, Lublinie i Toruniu. Warto zauważyc, że Różnice w cenie wody w polskich miastach wynoszą nawet 100 proc. (dąbrowianie płacą 17,98 zł brutto za m3 wody i nieczystości, białostocczanie – 7,28 zł). Jak informuje nas Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów:

W 2018 roku cena 1 m3 wody i ścieków dla gospodarstw domowych w Dąbrowie Górniczej wynosi 13,12 zł brutto. Cena ta uwzględnia dopłaty Gminy Dąbrowa Górnicza, które wynoszą dla 1 m3 wody 1,03 zł brutto i 3,84 zł brutto do 1 m3 ścieków.

Mieszkańcy Zabrza płacą za wodę i ścieki 15,77 za m3. Z taką ceną zajmujemy 2. miejsce w Polsce i województwie śląskim, prześcigając m.in. Rybnik (14,96 zł), Bytom (14,27 zł), Katowice (14,11 zł), Rudę Śląską (13,82 zł). Najmniej za te media w województwie płacą mieszkańcy Bielska-Białej – 9,22 zł brutto.

Portal Samorządowy badał pod tym kątem 30 największych polskich miast. Mieszkańcy województwa śląskiego płacą za wodę i ścieki najwięcej, ale równie duże rachunki regulują mieszkańcy miast w zachodniej Polsce: wrocławianie (11,11 zł), mieszkańcy Zielonej Góry (11,87 zł), Gorzowa Wielkopolskiego (12,25 zł) i Szczecina (11,09 zł).

Komentarze (17)    dodaj »

 • WM

  Może ktoś wytłumaczy, dlaczego cena wody w Zabrzu jest tak niesamowicie wysoka. Cena wody w Warszawie wraz z kanalizacją wynosi 9,85 zł brutto.

 • Patriota

  Trzeba zapytać, byłą panią prezydant Zabrza,dlaczego doprowadziła do tak wygorowanej ceny wody.

 • JESZCZE ŻABOL

  ZABRZE TO MENELNIA Z ZARZĄDEM ŁUPIĄCYM MIESZKAŃCÓW Z OSTATNIEGO GROSZA , LUDZIE POPEŁNILI BŁĄD W WYBORACH 2018 ROKU I WYBRALI DALEJ OSOBĘ KTÓRA ZAWSZE ROBIŁA IM KUKU A TERAZ LICZY SIĘ ŻE JEST OSTATNI RAZ U KORYTA WIĘC POSTANOWIŁA BEZCZELNIE I NA SOTRO ZŁUPIĆ MIESZKAŃCÓW ZABRZA ------ JUŻ WIDZĘ JAK LUDZIE SZCZEGÓLNIE MŁODZI BĘDĄ STĄD UCIEKAĆ , A DZIECI PRZESTANĄ SIĘ RODZIĆ --- NIESTETY ZABRZE JEST NAJGORSZYM MIEJSCE DO ŻYCIA W ZABRZU, BRUDNYM NIEBEZPIECZNYM I NAJDROŻSZYM ---- SZOK TRZEBA STA SZYBKO SIĘ ZWIJAĆ !!!!

 • Uno

  Bedzie jeszcze rosla

 • ww

  woda w Zabrzu - cos strasznego, p. Szulik musi odjeść, już dość!

 • Niezadowolony

  Brawo Pani Prezydent !!!

 • Ewa

  Co konkretnie masz na myśli? Woda jest badana pod każdym względem. Spełnia wymagania określone przez Ministra Zdrowia w Rozporządzeniu w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Potwierdza to również Sanepid w Gliwicach. Zachęcam do lektury chociażby na stronie wodociągów tam ślędzę aktualne wyniki badań. Czego więcej oczekujesz?

 • Roland

  W wodzie jest tyle kamienia, że po zrobieniu herbaty jest 2 cm. mułu.Ale to zapewne jest super woda

 • Joanny Znienskiej

  Woda jest tak masakrycznie zakamieniona, ze zatykaja sie deszczownice, automatyczny zawor regulujacy w prysznicu poddal sie po roku. Pralka, zmywarka podobnie. W reklamacji napisali ze woda jest zgodna z Polska Norma, ale to ze polska norma jest naciagnieta do absurdalnych granic to juz nie powiedza. Do tego dodaj 6 tygodni bez cieplej na ich "prace remontowe" podczas lata, oczywiscie nie uwzglednia tego w rozliczeniach. Najgorsze jest to ze nic sie nie ugra, takie to polskie, plac i spierd......

 • zabrzanka

  Podrozaly póki co ścieki,ceny wody pewnie podniosą po jesiennych wyborach. Zabrze się zwija. Szkoda, że nie ma alternatywy dla MMS. Ja na nią na pewno nie zagłosuję!

 • Ewa

  Po wyborach nie podniosą cen wody. Cena jest już ustalona na 3 lata. Zobacz na stronie wodociągów.

 • Grażka

  Rozmawiałam dziś z Panią z działu rozliczeń wody z zsm i mówiła, że w czerwcu kolejna podwyżka...

 • Alojz

  A z jakich pieniędzy zbudowano stadion KS Górnik Zabrze?Skąd Mańka-Szulik bierze pieniądze na opłacanie piłkarzy?

 • hromani

  Chociaż sieć wodociągowa została rzekomo zmodernizowana, to i tak woda leje się strumieniami po ulicach naszego miasta. Sam wielokrotnie nawet zgłaszałem dyspozytorowi takie źródła. Najlepsze jest też to, że dużo wycieków pojawia się ciągle w tych samych miejscach - rury są chyba łatane pasztetową. Natomiast poniemiecka sieć kanalizacyjna została tak usprawniona, że przy każdej ulewie piwnice w moim budynku zalane są z cofki kratek ściekowych do wysokości nawet 1 metra, a do korytarza wlewa się rzeka wody która nie została odebrana z ulicy. W dniu dzisiejszym już zaczyna wszystko działać zgodnie z planami " twórców" inwestycji - a ja zapewne zgłoszę sobie kolejną szkodę. Brawo, brawo.

 • Niestety

  A wiecie co to równowaga budżetowa? Już dawno została zachwiana. Zabrze to książkowy przykład jak nie należy zarządzać finansami miasta. Popełniono tak kuriozalne błędy w zarządzaniu że obawiam się iż ośrodek stoi na przegranej pozycji. A to dopiero początek kłopotów. A mogło być tak pięknie .Niestety już nie będzie i to widać ,wystarczy rozejrzeć się po innych ośrodkach i nie trzeba być specjalistą ekonomii czy zarządzaniu by dostrzec różnice .No niestety z tej mąki chleba nie będzie.

 • eeeee

  skoro tyle płacimy za ścieki to po co było budować oczy[...]nie? Mógł sobie spokojnie ten syf płynąć dalej do stolycy....a kasa by została u nas

 • Mieszkaniec

  To oczywiście zachęca do osiedlenia się w mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również