Wiadomości z Zabrza

Ksiądz Waldemar C. podejrzany o pedofilię. Był wikarym w Mikulczycach

 • Dodano: 2019-07-01 10:45

Ksiądz Waldemar C. był proboszczem w Pawonkowie od 9 lat. Wcześniej, w latach 1998-2005 był wikarym w parafii Bożego Ciała w Bytomiu – Miechowicach, a następnie w latach 2006 – 2010 sprawował posługę duszpasterską jako wikariusz w parafii pw. Św. Teresy w Zabrzu – Mikulczycach. Dodatkowo, uczył w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu. Niedawno został aresztowany. Dlaczego?


Proboszcz parafii św. Katarzyny w Pawonkowie (od 2010 roku), został zatrzymany w czwartek 13 czerwca. Sąd Rejonowy w Lublińcu zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Powód? Duchowny został oskarżony o pedofilię. Zaraz po zatrzymaniu prokurator przedstawił proboszczowi zarzuty za czyny o charakterze seksualnym, w tym przestępstwa pedofilii.

Według informacji uzyskanych przez śledczych ksiądz miał doprowadzić osobę będącą poniżej piętnastego r.ż. do innych czynności o charakterze seksualnym. Jak śledczy wpadli na jego trop? Prokuratura na tym etapie śledztwa nie ujawnia szczegółów. Wiadomo jednak, że policjanci zabezpieczyli jego komputer. Ma to związek z tym, że zarzucono mu pokazywanie treści pornograficznych osobom małoletnim. Prawdopodobnie pokrzywdzone zostały dwie osoby. Za przestępstwa o charakterze seksualnym podejrzany może otrzymać karę więzienia i spędzić nawet 12 lat za kratkami. 


Komentarz w tej sprawie wydała Kuria Diecezjalna w Gliwicach, pisząc:


- Z głębokim ubolewaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o zarzutach postawionych proboszczowi parafii św. Katarzyny w Pawonkowie oraz prowadzonym dochodzeniu prokuratorskim. Po otrzymaniu tej informacji została niezwłocznie wszczęta procedura kościelna, zaś proboszcz parafii został zawieszony we wszelkich obowiązkach duszpasterskich. Równocześnie Kuria Diecezjalna deklaruje wszelką pomoc instytucjom publicznym w wyjaśnieniu sprawy oraz osobom poszkodowanym. Deklarujemy ponadto, że ze strony kościelnej zostaną dołożone wszelkie starania w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy – zapowiedział kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Ravioli

  Uczył też w "Katoliku", w Mikulach. Widać, że najciemniej jest pod latarnią.

 • ZMKKS

  Znałem tego człowieka. Przestańcie pisać o jakichś "wybrykach", anonimowo w komentarzach. Nic takiego nie miało miejsca - facet zachowywał się zupełnie normalnie. Jestem krytycznie nastawiony do Kościoła Katolickiego, ale trzeba być uczciwym. Nie zdziwiłbym się gdyby ten człowiek został uniewinniony.

 • o.Misjonarz

  Z wielkim ubolewaniem i zaskoczeniem...? O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo! Przecież macie w archiwach o wybrykach i inklinacjach wielebnego dewianta. Czy się godzi przed obliczem Pana rznąć głupa i wprowadzać owieczki na manowce?

 • credo

  Szkoda że nie skupiacie się na zwyrodniałych świeckich pedofilach,kochankach,konkurentach którzy gwałcą malutkie dzieci,jak w przypadku 9 miesięcznej dziewczynki?!czy to nie jest zbrodnia?!pedofile są wśród was!i ci co się dopuszczają tych zbrodni na pewno nie chodzą do kościoła!o tych mówcie!

 • Jan

  Boże kiedy upokrzysz szatanow?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.