Wiadomości z Zabrza

Obsługa prawna firm i spółek

  • Dodano: 2020-09-24 08:00, aktualizacja: 2020-09-25 11:52

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub spółki wymaga posiadania podstawowej wiedzy prawniczej. Im większa działalność, tym sprawa staje się trudniejsza – zwłaszcza, gdy firma zatrudnia naprawdę sporą liczbę pracowników. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest obsługa prawna oferowana przez kancelarie prawne. Na portalu mojegliwice.pl ukazał się ciekawy artykuł pod tym względem, można go znaleźć tutaj.

Pomoc prawna kancelarii

Tak naprawdę pomoc adwokatów i radców prawnych nie ogranicza się do reprezentacji danego klienta przed sądem lub udzielenia stosownej porady. Kancelarie prawne nastawione są w dużej mierze na obsługę dużych firm i spółek, ponieważ to daje im największe dochody.

Tak naprawdę każdy prawnik posiada podstawową wiedzę z zakresu obowiązków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jednak dopiero ten, który specjalizuje się w tej dziedzinie daje gwarancję skuteczności i prawidłowości oferowanych przez siebie usług.

Jak wygląda obsługa prawna firmy?

W zakres usług związanych z obsługą prawną firmy wchodzi naprawdę wiele różnych czynności. Do najczęstszych zaliczamy jednak:

  • udzielanie porad prawnych w bieżących sprawach firmy – np. sprawach pracowniczych lub księgowych,

  • tworzenie oraz opiniowanie umów zawieranych przez spółkę lub przedsiębiorstwo,

  • przygotowywanie dokumentacji związanej z prowadzeniem określonego rodzaju działalności gospodarczej – uchwał, umów, akt pracowniczych, dokumentów księgowych i podatkowych,

  • reprezentacja przedsiębiorcy przed bankami, urzędami oraz sądami.

Tak naprawdę obsługa prawna firmy i spółki polega na całościowym udostępnieniu wszystkich czynności wykonywanych w Polsce przez prawników. Co ciekawe, przedsiębiorca może rozliczyć się z adwokatem lub radcą prawnym na różne sposoby – albo ryczałtowo, albo w formie stawki godzinowej. Wysokość wynagrodzenia kancelarii jest ustalana każdorazowo w oparciu o indywidualne czynniki – z reguły im większa działalność, tym więcej trzeba zapłacić za świadczoną pomoc prawną.

Czy obsługa prawna firmy jest konieczna?

Tak naprawdę żadne przepisy nie wymagają, aby przedsiębiorca korzystał ze wsparcia prawnego przy prowadzeniu swojej działalności. Podobnie jest w przypadku zagadnień księgowych – tutaj również można dokonywać określonych czynności samodzielnie.

Praktyka pokazuje jednak, że zarówno wsparcie księgowe, jak i prawne jest wręcz niezbędne przy prowadzeniu nawet najmniejszej działalności gospodarczej. Duża liczba nieustannie zmieniających się przepisów i procedur powoduje, że przedsiębiorca, który nie posiada wiedzy i doświadczenia prawnego, zwyczajnie może sobie nie poradzić. Pamiętajmy, że każda firma i spółka zobligowana jest do dokonywania wielu różnych czynności, które muszą być podejmowane w ściśle oznaczonej formie i czasie – w przeciwnym wypadku przedsiębiorcy grozi odpowiedzialność finansowa, a niekiedy nawet i karna.

Czy obsługa prawna firm i spółek jest potrzebna? Moim zdaniem tak – w dzisiejszych czasach na przedsiębiorców nakładane są coraz to nowe obowiązki, początkującemu przedsiębiorcy może być ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Wsparcie kancelarii gwarantuje oszczędność czasu i nerwów – prawnicy wykonują wszystko w imieniu danego przedsiębiorcy.

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia prawnego, zachęcamy do odwiedzenia portalu inlegis-gliwice.pl Znajdziecie tam nie tylko ofertę konkretnych usług prawnych, ale także aktualizowaną i poszerzaną bazę artykułów, która w przystępny i darmowy sposób może pomóc w rozwiązaniu pojawiających się problemów.

Polecamy również:

https://zabrze.com.pl/is,frankowicze---o-co-chodzi,270925,919163.html

https://zabrze.com.pl/is,jak-odwolac-sie-od-wywlaszczenia,270925,919167.html

https://zabrze.com.pl/is,gdzie-szukac-dobrych-informacji-o-rozwodzie,270925,919078.html

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karolina K.

    Na początku prowadzenia mojej firmy mówiłam sobie, że sama sobie poradzę, jakie to trudne musi być, prawda? No ale jednak okazało się, że nie wszystko jest takie proste i obsługa prawna to jednak dobry pomysł. Mi pomaga kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic i wszystko jest ładnie uporządkowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.