Wiadomości z Zabrza

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-05-21 07:00, aktualizacja: 2020-05-21 07:07

Rozwód nigdy nie jest prosty, wie o tym każdy, kto choć raz musiał przejść przez formalności związane z rozstaniem. Wielu małżonków przed złożeniem pozwu samodzielnie szuka informacji w tym zakresie – dzięki stronie Adwokat Rozwod jest to tanie, proste, a co najważniejsze skuteczne.

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Internet jest skarbnicą wiedzy, pod warunkiem jednak, że wiemy jak z niego korzystać. Wielu ludzi sądzi, że są w stanie samodzielnie poradzić sobie z formalnymi aspektami rozwodu – teoretycznie jest to prawda, pod warunkiem jednak, że dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem prawnym.

W sieci możemy znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie i istnieje sposób na uniknięcie opłat sądowych?

Strona, na której wyszukasz wszystkich potrzebnych, a co najważniejsze merytorycznych i sprawdzonych informacji dotyczących rozwodu już istnieje – https://www.adwokatrozwod.pl/rozwod-od-czego-zaczac/

Zupełnie za darmo znajdziecie Państwo na niej wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego rozwodu. Strona oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Czy rozwód jest biznesem?

Wydawałoby się, że rozwód nie może być dochodową działalnością – nic bardziej mylnego. W sieci od jakiegoś czasu można odnaleźć strony internetowe, które oferują tzw. e-rozwody. Oczywiście w Polsce taka forma nie jest prawnie dozwolona – rozwód można uzyskać wyłącznie po przeprowadzeniu rozprawy oraz wydaniu prawomocnego wyroku.

Działalność wspominanych portali opiera się bardziej na pomocy prawnej i doradztwie (także tym psychologicznym). Wzrost liczby stron oferujących tę formę wsparcia odnotowuje się już od dobrych kilku lat. Pokazuje to więc, że sprawy rozwodowe mogą być dobrym i dochodowym biznesem.

Co ciekawe, według danych GUS co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się oficjalnym rozstaniem. Od kilku lat odnotowuje się wzrost liczby rozwodów, pracy w tym zakresie nie powinno więc zabraknąć – choć oczywiście nikt nikogo nie namawia do rozwodu.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Wsparcie przy rozwodzie jest potrzebne w zasadzie w każdym przypadku, a już szczególnie, gdy w sprawie pojawiają się małoletnie dzieci lub dochodzi do przemocy. Brak wiedzy i doświadczenia prawnego jest kolejnym argumentem za tym, że podjęcie decyzji o rozstaniu wymaga solidnego przygotowania.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Patron merytoryczny serwisu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
+48 784 425 405

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.