Wiadomości z Zabrza

7 poszukiwanych zatrzymanych przez zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2019-03-27 11:30

Tylko w ciągu ostatniej doby zabrzańscy policjanci zatrzymali 7 mężczyzn poszukiwanych przez organy ścigania bądź wymiar sprawiedliwości.

Osoby te ukrywały się, gdyż za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach śledczych
 

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali 7 osób ukrywających się przed organami ścigania.

Do pierwszych dwóch zatrzymań doszło na zaborzu, gdzie w pierwszym przypadku policjanci z komisariatu III podjęli interwencje wobec awanturnika. Jak się okazało nietrzeźwy mężczyzna był poszukiwany przez przez zabrzański sąd za rozbój jakiego dokonał rok wcześniej. 41-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie, gdzie spędzi następne 2 i pół roku. W drugim przypadku mundurowi patrolując dzielnicę otrzymali informację, że w jednym z mieszkań może ukrywać się osoba poszukiwana. Po sprawdzeniu okazało się, że 34-letni mieszkaniec Zabrza ukrywał się w mieszkaniu konkubiny. Również on trafił do aresztu i „odsiedzi” karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jakiego dopuścił się w 2017 roku.

Kolejny poszukiwany mężczyzna, który został zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna był pasażerem samochodu jaki do kontroli wczoraj popołudniu zatrzymała zabrzańska drogówka w okolicach ronda Sybiraków. Kiedy policjanci wylegitymowali pasażera okazało się, że jest on poszukiwany przez sądy w Żorach i Chorzowie. Został zatrzymany i osadzony w areszcie, gdzie będzie odbywał karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Następny z zatrzymanych, który poszukiwany był przez zabrzański sąd, został zatrzymany przez dzielnicowego z komisariatu I na klatce schodowej jednego z budynków w Kończycach. Dzielnicowy podczas obchodu zauważył w rejonie klatki schodowej znanego mu mężczyznę. 37-latek próbował się ukryć. Nie uniknie jednak kary bowiem został zatrzymany i trafił już do aresztu.

Kolejni zatrzymani poszukiwani, to mężczyźni w wieku 34, 47 i 37 lat. Pierwszych dwóch z nich poszukiwanych było przez zabrzańską prokuraturę, a zatrzymanie ich to efekt nocnej pracy policjantów „patrolówki” z komisariatu III oraz II. Ostatni z zatrzymanych poszukiwany zatrzymany został w centrum miasta wczoraj popołudniu przez policjantów z katowickich oddziałów prewencji, którzy wspomagają w służbie patrolowej kolegów z Zabrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również