Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi

  • Dodano: 2019-05-30 10:45

Zabrzańscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Czwarta wpadła w ręce mundurowych z województwa podlaskiego.

Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Zatrzymani już zostali osadzeni w zakładach karnych


Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali poszukiwanych listami gończymi. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Niestety bardzo często osoby wiedząc o ciążącym na nich wyroku decydują się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Skazani prawomocnym wyrokiem powinni odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłaszają się do zakładów karnych i ukrywają się. Poszukiwani takich osób czasami trwają wiele lat, gdyż poszukiwanemu w ukrywaniu się często pomagają najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tak było w przypadku 35-letniego mieszkańca Zabrza, który został skazany za oszustwo. Mężczyzna postanowił uciec przed odpowiedzialnością i wyjechał z kraju do Holandii, gdzie podjął nielegalną pracę. Kilka dni temu przyjechał z krótką wizytą do Zabrza. To wystarczyło aby kryminalni go namierzyli. Poszukiwany był zaskoczony szybką reakcją zabrzańskich policjantów, którzy błyskawicznie ustalili jego adres pobytu i wczesnym rankiem go zatrzymali. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę kryminalni zatrzymali, kiedy z wynajmowanego mieszkania wychodził do pracy. 38-latek poszukiwany był za kradzieże i przywłaszczenia. Aby utrudnić policjantom poszukiwania zatrudniał się tylko „na czarno” i mieszkał w wynajmowanych mieszkaniach, które często zmieniał.

Natomiast 35-letnia kobieta, która poszukiwana była do sprawy przywłaszczenia telefonu na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, może mówić o ogromnym szczęściu. Będąc w ósmym miesiącu ciąży kobieta tułała się z walizką po śląskich miastach. Jak ustalili kryminalni kobieta, która nie miała dachu nad głową, w dzień jeździła po Śląsku, a w nocy szukała schronienia na klatkach schodowych i otwartych strychach. Została zatrzymana w jednym z budynków na terenie Zabrza. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności zabrzańscy policjanci nie pozostawili ciężarnej kobiety samej. Pomogli jej i przekonali do skorzystania z jednego z ośrodków dla kobiet w trudnej sytuacji i samotnych matek. Tam pod opieką fachowców czekała na poród.

Do ostatniego zatrzymania doszło przez podlaskich policjantów w miejscowości Bielsk Podlaski

 Tam miejscowi policjanci realizowali czynności w sprawie kradzieży odlewu wizerunku orła wykonanego z mosiądzu z pomnika upamiętniającego 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie przeszukania jednego z domów w pokoju zastali 46-letnią kobietę, która okazała się poszukiwana przez zabrzańskich kryminalnych. Kobieta ukrywała się, gdyż ciążył na niej wyrok za rozbój. Mundurowi zatrzymali ją i doprowadzili do zakładu karnego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.