Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Areszt za groźby i napaść na policjanta

  • Dodano: 2019-03-27 11:15

Zatrzymany mężczyzna, który znieważył, groził i zaatakował interweniującego policjanta został wczoraj decyzją zabrzańskiego sądu tymczasowo aresztowany.

Aresztowany zabrzanin wcześniej był już karany za podobne zachowanie. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara 4,5 roku więzienia.
 

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w centrum miasta

Dzielnicowy podczas wykonywania czynności służbowych, patrolując swój rewir zauważył agresywnie zachowującego się wobec przechodniów mężczyznę. Podjął wobec niego interwencję, lecz 45-latek nie zamierzał się uspokoić, wezwania policjanta aby mężczyzna zaczął zachowywać się zgodnie z prawem nie odnosiły skutku. Agresja mężczyzny zaczęła narastać, znieważał mundurowego, groził mu po czym zaczął szarpać i popychać interweniującego funkcjonariusza. Na miejsce przyjechali również policjanci z komisariatu II, którzy udzielili wsparcia dzielnicowemu. Napastnik został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W przeszłości zatrzymany był już karany za przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał po raz kolejny zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz gróźb kierowanych wobec policjanta. Sprawca działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa, wobec czego grozi mu teraz kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją zabrzańskiego sądu 54-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Należy pamiętać, że policjant jest funkcjonariuszem publicznym i jest szczególnie chroniony obowiązującym prawem. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego, którym jest m.in. prokurator, policjant czy ratownik medyczny zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, a naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą 3 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • raf

    Zdecyduj się człowieku 45 lub 54 ?

  • Biks

    Postarzał się o 9 lat w trakcie interwencji?:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.