Wiadomości z Zabrza

PZPN sprawę rozpatrzy, Boniek komentuje, kibice zatrzymani

  • Dodano: 2018-03-11 20:45

Sprawa zachowania kibiców obu drużyn na niedawnym spotkaniu derbowym w dalszym ciągu jest szeroko komentowana. Pojawiają się nowe głosy.

Kilka dni temu Zbigniew Boniek, w wywiadzie dla Eurosport.interia.pl mówił, iż Komisja podjęła decyzję pod wpływem emocji,  nie zaś z pobudek merytorycznych. Górnik nie powinien mieć, według niego, odebranych punktów i na pewno wygra sprawę odwoławczą.


Również kibice nie siedzą bezczynnie. Podczas meczu z Zagłębiem Lublin wywiesili m.in. ogromny transparent z napisem” „Komisjo Ligi, nie zatrzymasz nas nigdy”. Nie są zadowoleni z decyzji gremium, choć nie da się ukryć, że żadna ze stron nie była całkowicie bez winy.


Wiadomo, że PZPN będzie się zajmował sprawę w trybie pilnym. Możemy się spodziewać ich opinii w najbliższych dniach. Komisja Ligi ma współpracować w tej kwestii w Polskim Związkiem Piłki Nożnej.


Oba kluby, i Górnik Zabrze i Piast Gliwice będą się odwoływać od decyzji Komisji Ligi. Na jej decyzję i rozwiązanie sprawy, poczekamy zapewne jakiś czas, bo decyzje kluby otrzymały w czwartek. Mają tydzień na wystosowanie dokumentów.


Wiadomo też, że zatrzymano już kilkudziesięciu kibiców zamieszanych w zamieszki sprzed kilku dni. Część już poniosła karę, włącznie z pozbawieniem wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również