30-letni kierowca zatrzymany w Zabrzu po kolizji. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany listem gończym. Grozi mu do 5 lat więzienia..
Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy
W niedzielę, 30-letni mężczyzna spowodował kolizję drogową na ulicy Stalmacha w Zabrzu. Kierując pojazdem marki Honda pod wpływem alkoholu, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy BMW, co doprowadziło do kolizji. Po zatrzymaniu przez policjantów z zabrzańskiej drogówki, przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany listem gończym.
Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia. Komisariat III Policji w Zabrzu prowadzi postępowanie w tej sprawie. Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.