Wiadomości z Zabrza

Potrącenie pieszej na Rondzie Sybiraków. 63-latka wtargnęła pod nadjeżdżający samochód

  • Dodano: 2021-09-29 07:45, aktualizacja: 2021-09-29 08:08

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w we wtorek rano na rondzie Sybiraków. Potrącona została 63-letnia zabrzanka. Czynności w sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 września o godzinie 6:00 na Rondzie Sybiraków. Najprawdopodobniej 63-letnia zabrzanka, chcąc przejść przez jezdnie w miejscu niedozwolony, wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd marki toyota, którym kierowała 57-latka. Z podejrzeniem złamania nogi oraz obrażeniami głowy, w stanie przytomnym 63-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Piesi i rowerzyści nie bez powodu zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Zderzenie z pojazdem kończy się dla rowerzysty bądź pieszego często tragiczne. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści nie liczyli tylko na to, że kierowca ich zauważy, ale też sami zadbali o własne bezpieczeństwo.

Policja apeluje do pieszych o szczególne stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W miejscach, gdzie nie ma chodników, przemieszczajmy się po właściwej stronie drogi. Nie wchodźmy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zabrzanka

    To było w poniedziałek, nie we wtorek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.