Wiadomości z Zabrza

Pijany 19-latek potrącił pieszego w okolicy Placu Norberta Kroczka kradzionym autem

  • Dodano: 2021-09-22 08:30, aktualizacja: 2021-09-22 09:02

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-latek, którego zatrzymali policjanci z Zabrza. Młody mężczyzna potrącił pieszego, mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo samochód, którym kierował był przez niego wcześniej skradziony.

W sobotę 18 września krótko po godzinie 22:00 dyżurny zabrzańskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego, który przechodził przez jezdnie w rejonie Placu Norberta Kroczka. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że w chwili potrącenia 50-latka w samochodzie były dwie osoby. 54-letni mężczyzna oraz 19-latek. Początkowo żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem. Dodatkowo okazało się, że ford, którym jechali, był wcześniej skradziony na terenie Gliwic.

Pieszy doznał urazu głowy

Potrącony pieszy z urazami głowy został odwieziony w stanie niezagrażającym życiu do szpitala, a sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej komendy. Policyjne czynności pozwolił ustalić, że za kierownicą samochodu w chwili potrącenia 50-latka siedział 19-letni zabrzanin. Jak się okazało miał on czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który wydano na niego również w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

19-latek usłyszał już zarzuty dotyczące: złamania zakazu sądowego, kierowania w stanie nietrzeźwości uprzednio skradzionym samochodem i potrącenia pieszego, który doznał ogólnych obrażeń ciała. Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego w tej sprawie. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.