Wiadomości z Zabrza

Potrącenie 68-letniego rowerzysty w Mikulczycach

  • Dodano: 2021-09-06 07:45, aktualizacja: 2021-09-06 08:04

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na ul. Składowej. W zdarzeniu ucierpiał 68-letni rowerzysta, który z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

Potrącenie rowerzysty na ulicy Składowej

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Składowej i Pyskowickiej. Według wstępnych ustaleń 37-letni kierujący samochodem ford mondeo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, uderzył w 68-letniego rowerzystę. Mężczyzna urazem głowy i potłuczeniami trafiła do szpitala. Potrącony mężczyzna i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają.

Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych!

Trudne warunki drogowe, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i niechronionych  często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.