Wiadomości z Zabrza

Pościg ulicami Makoszów. Motorowerzysta i jego dwóch pasażerów byli pijani

  • Dodano: 2021-07-23 15:00

Wczoraj wieczorem miał miejsce pościg w dzielnicy Makoszowy. Trzech pijanych zabrzan jadących jedynym skuterem, próbowało uciec przed policyjnym patrolem.

22 lipca około godziny 20:30 policjanci z zabrzańskiej komendy dostali informację o trzech osobach przemieszczających się na jednym motorowerze, którzy odjechali spod zbiornika wodnego przy ulicy Jana Styki w dzielnicy Makoszowy.

- Skierowany na miejsce patrol zauważył motorower oraz siedzących na nim dwóch mężczyzn i kobietę. Kierowca motoroweru pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymać się do kontroli, zignorował je i podjął próbę ucieczki - poinformował Sebastian Bijok rzecznik zabrzańskiej komendy.

Policyjny pościg w Makoszowach 

Motorowerem kierował 28-letni mężczyzna, a jego pasażerowie to 40-latek i 32-letnia kobieta. Skuter najpierw skręcił w ulicę Legnicką, a następnie w ulicę Kruszyny. Ostatecznie cała trójka została zatrzymana pod budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Dalekiej.

Trzech pijanych zabrzan na motorowerze

Jak przekazał Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji, cała trójka spożywała wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący 28-latek miał 2,66 promila alkoholu w organizmie, jego pasażer 3,3 promila a pasażerka 2,70 promila.

28-letni kierowca będzie odpowiadać przed sądem za szereg wykroczeń, a w tym kierowanie po spożyciu alkoholu i ucieczkę przed policją. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ala

    pościg za hanysamu uciekającymi na mopliku, alee komedia

  • maryjan

    to były ino gorole

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również