Wiadomości z Zabrza

49-letnia zabrzanka potrącona na przejściu dla pieszych w Zabrzu

  • Dodano: 2021-07-30 08:15, aktualizacja: 2021-07-30 08:30

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek na ulicy Strzelców Bytomskich. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 49-letnia zabrzanka. Czynności w sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 5.50 na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Strzelców Bytomskich. Najprawdopodobniej kierujący samochodem marki iveco daily 62-latek nie zauważył przechodzącej przez przejście 49-letniej kobiety i potracił ją.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Z ogólnymi obrażeniami ciała w stanie przytomnym kobieta trafiła do zabrzańskiego szpitala. Jej życiu nie  zagraża niebezpieczeństwo. Potrącona kobieta i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.