Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie kwietnia w Zabrzu! TOP 5 najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2021-05-01 08:30, aktualizacja: 2021-04-30 14:12

Co działo się w Zabrzu w kwietniu? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości.


31-letni mężczyzna wyskoczył z okna zabrzańskiego szpitala

W czwartek, 15 kwietnia, w zabrzańskim szpitalu rozegrał się dramat. Młody mężczyzna wyskoczył z okna znajdującego się na pierwszym piętrze.

Do zdarzenia doszło przed godziną 12.30. Wtedy też do dyżurnego KMP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o upadku mężczyzny z wysokości. Śledztwo pod nadzorem prokuratora w tej sprawie trwa, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-mężczyzna wyskoczył z okna znajdującego się na pierwszym piętrze szpitala w Zabrzu przy ul. 3 Maja. Poszkodowany w stanie ciężkim trafił od razu na blok operacyjny.

W piątek, 16 kwietnia, okazało się, że mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych ran. 

Dowiedz się więcej:

Punkt Szczepień Masowych w Zabrzu

W miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców muszą powstać minimum dwa punkty szczepień, których wydajność dzienna wyniesie co najmniej 500 szczepień dziennie (w każdym punkcie). Jeden z nich funkcjonować będzie na podstawie istniejącego już punktu (PWDL – Populacyjny Punkt Szczepień), a drugi to tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), który każde miasto musi zorganizować. W Zabrzu PSM przygotowany jest wspólnie z Kardio-Med Silesia, czyli pierwszym parkiem technologii medycznych na Śląsku.

PSM w Zabrzu powstał w budynku Hali „Pogoń”. Ma niezależne wejścia i wyjścia w wydzielonej części obiektu. 

Dowiedz się więcej:


Rusza Rejestracja do Punktu Szczepień Masowych

19 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził weryfikację Masowego Punktu Szczepień w Zabrzu. Punkt przeszedł ja pozytywnie. W związku z tym, pod nr tel.: 32 705-03-14, ruszyła rejestracja. Szczepienia rozpoczną się, gdy Agencja Rezerw Materiałowych dostarczy do Zabrza szczepionki przeciw Covid-19.

Dowiedz się więcej:


Ruszyła budowa kompleksu usługowo-handlowego przy ul. Jaskółczej

W okolicy ulicy Jaskółczej i Matejki w Zabrzu powstanie kompleks usługowo-handlowy. Prace na budowie zostały już rozpoczęte.

Nowe centrum usługowo-handlowe usytuowane jest w dobrej lokalizacji, bowiem graniczy z Drogową Trasą Średnicową. Pomysł jego budowy podzielił jednak zabrzan. Wielu uważa, że inwestycja jest nietrafiona z uwagi na to, że w mieście jest już stosunkowo dużo sklepów, lecz nie wszystkie cieszą się dużą popularnością. 

Jak wskazuje Małgorzata Mańka-Szulik, teren, na którym realizowana jest inwestycja, został sprzedany prywatnemu inwestorowi w ubiegłym roku. Wiadomo już, że powstaną tam sklepy oraz restauracja.

Dowiedz się więcej:


W związku ze śmiercią 45-latka zatrzymano już 3 osoby

W nocy z 17 na 18 kwietnia w jednym z mieszkań przy ulicy Cmentarnej w Zabrzu policjanci znaleźli ciało 45-letniego mężczyzny.

Jak się okazuje, o godzinie 1.33 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który miał znajdować się w mieszkaniu przy ul. Cmentarnej w Zabrzu.

Kiedy policjanci przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres, wspomniany 45-latek już nie żył. Jak podał portal Zabrze 112, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na ciele zmarłego znajdują się obrażenia wskazujące na udział osób trzecich w tragedii. Mundurowi rozpoczęli dochodzenie. Do tej pory policjanci zatrzymali w tej sprawie już trzy osoby – kobietę i dwóch mężczyzn. Śledztwo mające na celu wykrycie sprawców trwa.

Dowiedz się więcej:

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.