Wiadomości z Zabrza

Rusza Rejestracja do Punktu Szczepień Masowych

  • Dodano: 2021-04-20 07:00, aktualizacja: 2021-04-20 07:30

19 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził weryfikację Masowego Punktu Szczepień w Zabrzu. Punkt, który działał będzie w hali “Pogoń” przy ul. Wolności 406, przeszedł ja pozytywnie. W związku z tym, pod nr tel.: 32 705-03-14, rusza rejestracja. Szczepienia rozpoczną się, gdy Agencja Rezerw Materiałowych dostarczy do Zabrza szczepionki przeciw Covid-19.

W Zabrzu PSM przygotowany został wspólnie z Kardio-Med Silesia, czyli pierwszym parkiem technologii medycznych na Śląsku.

Zgodnie z planem, jego wydajność dzienna wyniesie ok. 800 dawek szczepionki dziennie, a miesięcznie ok. 20 tys. (równocześnie będą funkcjonować dotychczasowe punkty, które są w stanie zaszczepić ok. 800 os./tyg., czyli ok. 2500 os./mc).

PSM w Zabrzu powstał w budynku hali „Pogoń”

Ma niezależne wejścia i wyjścia w wydzielonej części obiektu. To pozwoli na niezakłócone kontynuowanie działań prowadzonych na hali. Przygotowanie budynku polegało m.in. na montażu ścianek modułowych oraz dostosowaniu instalacji światłowodowej i elektrycznej w zakresie doprowadzenia mediów.

W skład zespołów kwalifikacyjnych i szczepiennych, które będą tutaj pracować, wejdą m.in.: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Punkt ma pracować 10h/dobę, sześć dni w tygodniu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.