Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ruszyła budowa kompleksu usługowo-handlowego przy ul. Jaskółczej

  • Dodano: 2021-01-14 08:00, aktualizacja: 2021-01-13 23:31

W okolicy ulicy Jaskółczej i Matejki w Zabrzu powstanie kompleks usługowo-handlowy. Prace na budowie zostały już rozpoczęte.


Nowe centrum usługowo-handlowe usytuowane jest w dobrej lokalizacji, bowiem graniczy z Drogową Trasą Średnicową. Pomysł jego budowy podzielił jednak zabrzan. Wielu uważa, że inwestycja jest nietrafiona z uwagi na to, że w mieście jest już stosunkowo dużo sklepów, lecz nie wszystkie cieszą się dużą popularnością. 

Jak wskazuje Małgorzata Mańka-Szulik, teren, na którym realizowana jest inwestycja, został sprzedany prywatnemu inwestorowi w ubiegłym roku. Wiadomo już, że powstaną tam sklepy oraz restauracja.

W związku z realizacją inwestycji tymczasowo, od 30 listopada 2020 r. do ok. 31 marca 2021 r. zmieniono lokalizację przystanku autobusowego „ZABRZE Matejki” (tylko stanowiska w kierunku ronda Sybiraków). Zmiana ta spowodowana jest wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu w etapie nr 1 na czas budowy budynku handlowego przy ulicach: Jaskółczej i Matejki w Zabrzu oraz przebudowy tych ulic. Modyfikacja ta obejmuje kursowanie okrężnej linii autobusowej nr 720.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kuba

    Ciekawe kiedy otworzą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.