Wiadomości z Zabrza

Już wkrótce w Zabrzu Punkt Szczepień Masowych

  • Dodano: 2021-04-08 07:00, aktualizacja: 2021-04-08 07:36

W miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców muszą powstać minimum dwa punkty szczepień, których wydajność dzienna wyniesie co najmniej 500 szczepień dziennie (w każdym punkcie). Jeden z nich funkcjonować będzie na podstawie istniejącego już punktu (PWDL – Populacyjny Punkt Szczepień), a drugi to tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), który każde miasto musi zorganizować. W Zabrzu PSM przygotowywany jest wspólnie z Kardio-Med Silesia, czyli pierwszym parkiem technologii medycznych na Śląsku.

Zgodnie z planem, jego wydajność dzienna wyniesie ok. 800 dawek szczepionki dziennie, a miesięcznie ok. 20 tys. (równocześnie będą funkcjonować dotychczasowe punkty, które są w stanie zaszczepić ok. 800 os./tyg., czyli ok. 2500 os./mc).

PSM w Zabrzu powstanie w budynku Hali „Pogoń”. Będzie miał niezależne wejścia i wyjścia w wydzielonej części obiektu. To pozwoli na niezakłócone kontynuowanie działań prowadzonych na hali. Przygotowanie budynku polega m.in. na montażu ścianek modułowych oraz dostosowaniu instalacji światłowodowej i elektrycznej w zakresie doprowadzenia mediów.

Planowane jest utworzenie czterech zespołów kwalifikacyjnych i szczepiennych, w których skład wejdą m.in.: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Punkt ma pracować 10h/dobę, sześć dni w tygodniu.

Planowana data uruchomienia to 19 kwietnia br.

Już wkrótce w Zabrzu Punkt Szczepień Masowych

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec Zabrza

    Jak się zapisać na listę Rezerwacyjna w związku z nowym rozporządzeniem. Jestem rocznik 87 i chciałabym się zaszczepić jak najszybciej.

  • Wściekły emeryt

    Jak tak szybko chcą po szczepić , to czemu nie całą dobę?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.