Wiadomości z Zabrza

Pijany 42-latek uderzył samochodem w słup. Zareagował świadek

  • Dodano: 2021-05-13 08:00, aktualizacja: 2021-05-13 08:24

11 maja krótko po godzinie 18.00 mieszkaniec Zabrza udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy skody. 42-letni Ukrainiec chwile wcześniej uderzył w słup. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Świadomy tego był mieszkaniec Zabrza, który widząc na ulicy Pawliczka nietrzeźwego kierowcę uderzającego w słup, postanowił zareagować. Zabrzanin ujął nietrzeźwego kierowcę skody i wezwał na miejsce policjantów.

Za kierownicą skody siedział 42-letni Ukrainiec

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Pamiętaj! Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia - przekazuje zabrzańska Policja.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.