Wiadomości z Zabrza

Świadek zgłosił nietrzeźwą kierującą. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie

  • Dodano: 2021-04-20 11:00

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i dlatego coraz więcej osób rozumie jak ważna jest bezwzględna trzeźwość podczas kierowania pojazdem. Dlatego, kiedy zgłaszająca zauważyła kobietę, która ledwo trzymając się na nogach, wsiadała do samochodu i uderzyła inny zaparkowany pojazd oraz kosz na śmieci, poinformował oficera dyżurnego. Nietrzeźwa kierująca została zatrzymana. Okazało się, że miała 2,18 promila alkoholu w organizmie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. W niedziele o godzinie 23.03 oficer dyżurny zabrzańskiej policji odebrał telefon, w słuchawce usłyszał, że na ulicy Długiej do samochodu marki Volkswagen wsiadła nietrzeźwa kobieta, która ruszając, uderzyła w inny samochód oraz w pojemnik na śmieci. Dzięki krótkiej informacji od świadka skierowany na miejsce policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał 45-latkę. W trakcie czynności okazało się, że jechała samochodem bez uprawnień, a w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

Kobieta za popełnione przestępstwo w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również