Wiadomości z Zabrza

Raz to za mało. Nietrzeźwa 45-latka została złapana dwa razy w ciągu jednej doby

  • Dodano: 2021-04-21 07:45, aktualizacja: 2021-04-21 07:58

Zabrzańscy policjanci po raz drugi w ciągu 24 godzin zatrzymali tego samego nietrzeźwego kierowcę. Była nim 45-letnia mieszkanka Zabrza, która poprzednim razem została zatrzymana w niedziele wieczorem, dzięki informacji przekazanej przez świadka.

O pierwszym zatrzymaniu informowaliśmy w poniedziałkowym komunikacie. Również w poniedziałek doszło do drugiego zatrzymania 45-latki. Tym razem miało to miejsce na ulicy Sportowej, krótko po godzinie 22:00. Zabrzanka poruszała się tym samym samochodem marki Volkswagen Golf. Dlatego, kiedy policjanci ruchu drogowego zobaczyli go na ulicach naszego miasta, postanowili go skontrolować. Tym razem przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,72 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz kobieta odpowie za popełnione przestępstwo, a to, że dopuściła się go dwukrotnie, w tak krótkim czasie na pewno w znacząco zwiększy wymiar kary.

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również