Wiadomości z Zabrza

Już niedługo w Zabrzu powstaną skate park i flow park

  • Dodano: 2021-10-11 12:45

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu ma powstać skate park i flow park. Możliwe, że prace ruszą jeszcze w październiku - poinformował zabrzański radny.

Skate park i flow park w Zabrzu

Wraz z początkiem października jeden z zabrzańskich radnych - Sebastian Dziębowski, poinformował poprzez media społecznościowe o planach związanych z zagospodarowaniem terenu znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 18 w Zabrzu. Prawdopodobnie jeszcze w październiku rozpocznie się tam budowa skate parku i flow parku.

– Marzenia się spełniają, parę dni temu otrzymałem telefon, że w końcu wszystko jest na dobrej drodze do rozpoczęcia prac przy budowie skate parku i flow parku. W październiku mają ruszyć prace – przekazał radny Sebastian Dziębowski.

Inwestycje przerosły oczekiwania i zakładane koszty. Budowa skate parku okazała się wymagać dodatkowych 200 tysięcy złotych, a flow parku 40 tysięcy. Ostatecznie inwestycja powstanie, a radny złożył podziękowania każdemu, kto był zaangażowany w proces jej realizacji, aż do teraz.

– Dziękuję Pani Prezydent, że dołożyła wszelkich starań, żeby sprostać temu zadaniu. Dziękuje Pani Dyrektor szkoły za wsparcie, zgodę na budowę i co najważniejsze cieszę się, że Pani Dyrektor jest pozytywnie nastawiona na działania na terenie szkoły.  Dziękuje Radnym z Rady Dzielnicy Zaborze Północ, bo w końcu projekt flow paru powstanie z budżetu obywatelskiego, na który prawie wszyscy pracowaliśmy. Najważniejsze podziękowania na końcu, dziękuje wszystkim mieszkańcom za wsparcie, wiarę, poświęcony czas i oddawanie swoich głosów w projekcie budżetu partycypacyjnego – dziękował Sebastian Dziębowski.

Wykonawca inwestycji ma trzy miesiące na zakończenie prac. W związku ze zbliżającą się zimą i niskimi temperaturami prace powinny rozpocząć się jeszcze w październiku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.