Wiadomości z Zabrza

Inauguracja III edycji Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego

  • Dodano: 2021-10-11 11:00

9 października, w auli Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, zainaugurowano III edycję Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego. To wspólne przedsięwzięcie Miasta Zabrze oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Tym razem w bezpłatnych zajęciach weźmie udział prawie stu młodych mieszkańców naszego miasta, w wieku od 7 do 17 lat.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, dla Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Unijne dofinansowanie wyniosło w tym przypadku 967 tys. 875 zł, a koszt całego projektu to 997 tys. 875 zł

Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy

Z zajęć oferowanych przez Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy może skorzystać każde dziecko w wieku 7-17 lat mieszkające w Zabrzu. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy. W atrakcyjnej formie, bez szkolnego przymusu wprowadzają w świat nauk ścisłych i artystycznych. Podnoszą też kompetencje językowe uczniów.

W ramach projektu organizowane są zajęcia w różnych grupach wiekowych. Dla dzieci w wieku 7-10 lat i 11-14 lat przygotowano zajęcia artystyczne, komputerowe, robotykę, język angielski – każdy moduł trwa 30 godzin. Dla młodzieży 14-17 lat przygotowano zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego, matematykę można w ten sposób przygotować się do matury lub do egzaminu ósmoklasisty – każdy moduł trwa 40 godzin.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w budynku Wydziału WST w Zabrzu, przy ul. Park Hutniczy 3-5. Z pewnością ciekawą propozycją dla każdego z uczestników projektu jest tygodniowy obóz językowo-sportowy, który odbędzie się w okresie wakacyjnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.