Wiadomości z Zabrza

Kąpielisko Leśne zamieni się w bajkowy Park Miliona Świateł

 • Dodano: 2021-08-20 12:15

W Zabrzu na terenie Kąpieliska Leśnego powstanie jedyny w województwie śląskim Park Miliona Świateł. Odwiedzić go będzie można już w listopadzie tego roku.

W czwartek 19 sierpnia między Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a firmą Multi-Decor podpisana została umowa dotycząca wyjątkowej instalacji, która jeszcze w tym roku zamieni Kąpielisko Leśne w krainę prosto z baśni.

Interaktywny Park Miliona Świateł w Zabrzu

W listopadzie tego roku na terenie Kąpieliska Leśnego powstanie interaktywny Park Miliona Świateł, a jego tematem przewodnim będzie podróż po krainie Królowej Śniegu.

– Chcemy otworzyć to miejsce na inny rodzaj spotkań. Dotąd popularne głównie latem, Kąpielisko Leśne zaprezentuje się w nowej, zaskakującej szacie. Liczymy, że ta ekspozycja ściągnie do naszego pięknego miasta wielu turystów, którzy docenią nasze walory – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Park Świateł ma być miejscem atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

– Postanowiliśmy stworzyć tutaj wyjątkowy, bajkowy park światła. Dzięki temu, to popularne latem miejsce rozbłyśnie w pełni po zmroku, a mieszkańcy naszego miasta otrzymają świetny powód, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – dodaje Zdzisław Trzepizur, prezes Zarządu MOSiR w Zabrzu.

Zimowa kraina Królowej Śniegu

Park Miliona Świateł  ma być wypełniony interaktywnymi atrakcjami. Znajdzie się tam ogromny pałac Królowej, karuzela, górka do zjeżdżania oraz główna atrakcja - multimedialna Kryształowa Komnata, która z oddali ma wyglądać jak korona. W tej niemal 10-metrowej instalacji będzie można podziwiać kolorowy świetlno-muzyczny spektakl.

– Dzięki milionowi energooszczędnych świateł LED, innowacyjnym efektom świetlnym i dźwiękowym oraz dynamicznym animacjom, wieczorny spacer po Parku Miliona Świateł w Kąpielisku Leśnym będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny – przekazuje Grzegorz Podogrocki, prezes Zarządu Multidekor, polskiej firmy, która stworzyła Park Miliona Świateł i od 25 lat jest liderem rynku iluminacji i dekoracji w Polsce.

Otwarcie Parku Miliona Świateł zaplanowano na listopad 2021. Będzie to jedyna tego typu atrakcja w całym województwie. Wstęp będzie płatny, jednak na ten moment nie wiadomo, jakie będą ceny biletów.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Stanlej

  Uwarzam na to co piszę i mówię a ja bardzo uwarzammoże było by lepiej zbudować tężnię w parku Dubielabyło by zdrowiej i ekonomicznie i bliżej dla mieszkańcówmiasta.Byłem w Gliwicach tak wielu mieszkańców Zabrzejeździ do innego miasta a można zadbać o zdrowie naszych mieszkańców.

 • ...

  Ale Królowa Śniegu to postać negatywna w bajce Andersena

 • Rolka68

  Szkoda że nieprzewdzieli lodowiska

 • déjà vu

  po co komu taki szajs,co na to ekolodzy?

 • Cliper

  Dlaczego teren jest tak nie przyjazdny dla rowerzystów?!Kiedyś zimą ochroniarz gonił mnie kilka minut po to żeby mi powiedzieć że tu nie wolno jeździć-pytam dlaczego?Co złego w tym że rowerzysta przejedzie po terenie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.