Wiadomości z Zabrza

Rewitalizacja Parku Hutniczego coraz bliżej!

  • Dodano: 2021-08-03 10:15

Park Hutniczy doczeka się rewitalizacji! Władze miasta odwiedziły teren parku, aby omówić założenia projektowe najnowszej inwestycji. Jest to kolejna modernizacja na terenie miasta.

Nadchodzi nowy Park Hutniczy

Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła wraz z pracownikami urzędu miasta teren Parku Hutniczego. Urzędnicy omówili założenia projektowe nadchodzącej rewitalizacji parku. Już niebawem rozpocznie się pierwszy etap prac na terenie parku. Zaplanowano uporządkowanie alejek parkowych oraz betonowego placu, na którym powstanie wodny plac zabaw, który przyniesie ukojenie w gorące, letnie dni. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki środkom z Funduszy Norweskich.

Kolejna inwestycja

W ostatnich latach w centrum Zabrza wiele się działo. Budynki zyskały zupełnie nowy wygląd. Miasto wyremontowało Teatr Nowy w Zabrzu oraz Centrum Rozwoju Rodziny. Utworzono siedzibę Filharmonii Zabrzańskiej w odrestaurowanym budynku starej biblioteki Donnersmarcków. Metamorfozę przeszedł także Plac Teatralny oraz zabytkowy budynek przy ulicy Niedziałkowskiego, w którym utworzono kolejną filię żłobka miejskiego. Mieszkańcy nie mogą się doczekać kolejnych inwestycji – na ich oczach Zabrze zmienia się na lepsze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.