Katalog firm dodaj firmę

Filharmonia Zabrzańska

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Filharmonia Zabrzańska

ul. Park Hutniczy 7
41-800 Zabrze

Godziny otwarcia: nieczynne

 • Poniedziałek: 7:00 - 15:00
 • Wtorek: 7:00 - 15:00
 • Środa: 7:00 - 15:00
 • Czwartek: 7:00 - 15:00
 • Piątek: 7:00 - 15:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

tel.: 32 271 47 17

fax: 32 278 65 36Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Filharmonia w Zabrzu powstała wiosną 1950 roku jako Filharmonia Górnicza Związku Zawodowego Górników. Celem jej powstania była wówczas popularyzacja muzyki w środowisku robotniczym, głównie górników i hutników. Od początku prowadziła też działalność skierowaną na młodszych odbiorców.
 
Repertuar prezentowany w Filharmonii Zabrzańskiej zmieniał się od operetek i oper, do koncertów typowo filharmonicznych. W latach 80. XX w. zespół otrzymał nazwę "Filharmonii Państwowej", co było dowodem uznania władz.
 
W Filharmonii Zabrzańskiej występowało wielu uznanych artystów z kraju, z najsłynniejszych – dyrygenci: Grzegorz Fitelberg, Karol Stryja, Marek Pijarowski i soliści: Wiesław Ochman, Bernard Ładysz, Piotr Paleczny, Krystian Zimmerman i Halina Czerny-Stefańska, oraz artyści zagraniczni. Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej bierze udział w licznych festiwalach. Występuje także na zagranicznych koncertach – na Słowacji, w Rosji, Japonii i w innych krajach.
 
Cennik:
koncerty własne – 20 i 30 zł
koncerty premierowe i specjalne – 30 i 40 zł
koncerty dla dzieci – 6 zł

 

Słowa kluczowe: Filharmonia Zabrzańska, filharmonia zabrze, filharmonia górnicza, rozrywka, kultura, koncerty, operetka, cennik, dyrygent, skrzypce

Statystyki: 10828 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

 •     (2016-01-14)

  Opinia: Mogę tylko polecać... trzeba tam byc żeby usłyszęć jak może być pięknie. Zapraszam wsyztskich :)

  Data skorzystania z usługi: 2015-06-09

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma Filharmonia Zabrzańska jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Niedzielny Poranek z Muzyką
  Filharmonia Zabrzańska serdecznie i gorąco zaprasza wszystkich naszych wiernych Melomanów na kolejny Niedzielny Poranek z Muzyką.

 •  

  Wkrótce w Zabrzu - Zaduszki Jazzowe
  Przed nami kolejna edycja Zaduszek Jazzowych, na które w tym roku Filharmonia Zabrzańska zaprasza 2 listopada. Tym razem będziemy mieli okazję usłyszeć: Płoskoń Ecclesia Ensemble oraz Justynę Hubczyk z zespołem.

 •  

  Filharmonia na powitanie wakacji
  Filharmonia Zabrzańska zaprasza na ostatni w tym sezonie artystycznym Koncert „Na powitanie wakacji…”, który odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek 29 czerwca br. o godz.18.00 w sali koncertowej przy ulicy Park Hutniczy 7 w Zabrzu.

 •  

  Jubileusz 500 lat Reformacji w Zabrzu
  W ramach obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji 4 czerwca odbyło się nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim w Zabrzu.

 •  

  Nowe Rady Dzielnic rozpoczynają prace
  23 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, odbyło się spotkanie z członkami nowo wybranych Rad Dzielnic kadencji 2017–2021.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.