Wiadomości z Zabrza

Obchody 70-lecia przyłączenia Mikulczyc do Zabrza

  • Dodano: 2021-08-20 12:00

Mikulczyce są już od 1951 roku dzielnicą Zabrza. Z tej okazji przygotowano obchody mające na celu uhonorowanie 70 rocznicy, a przy okazji 110 rocznicy pierwszego posiedzenia Rady Gminy w nowym gmachu ratusza.

W sobotę 28 sierpnia zarząd Rady Dzielnicy Mikulczyce zaprasza mieszkańców miasta na obchody 70-lecia przyłączenia Mikulczyc do Zabrza oraz jednocześnie 110-lecie pierwszego posiedzenia Rady Gminy w nowym gmachu ratusza.

Razem w Mikulczycach już od 70 lat

Sobotnie obchody będą odbywać się w Kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Mariackiej 1. w Mikulczycach. O godzinie 16:00 rozpocznie je koncert Filharmonii Zabrzańskiej, podczas którego solistą będzie młody baryton Dawid Czerwiński. W jego wykonaniu będzie można usłyszeć między innymi arie i pieśni Haendla, Francka i Moniuszki. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, która wykona instrumentalne dzieła Verdiego, Debussego i Williamsa.

O godzinie 18:00 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji mieszkańców Mikulczyc.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Obchody 70-lecia przyłączenia Mikulczyc do Zabrza

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.