Wiadomości z Zabrza

Jak będzie funkcjonował Urząd Miejski w Zabrzu od 11 maja br.?

 • Dodano: 2020-05-07 08:45, aktualizacja: 2020-05-07 08:53

W dalszym ciągu w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, Urząd Miejski w Zabrzu nie prowadzi w pełnym zakresie bezpośredniej, ogólnodostępnej obsługi klientów (związanej z osobistą wizytą w Urzędzie).

W pierwszej kolejności załatwianie spraw odbywa się drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 5-7 znajduje się tymczasowa skrzynka podawcza, do której mieszkańcy mogą składać dokumenty.

Od 11 maja br. w sprawach, w których niezbędna jest osobista wizyta w Urzędzie, należy telefonicznie umówić spotkanie na konkretny dzień i godzinę. Dotyczy to  spraw z zakresu: rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych, administracji architektoniczno-budowlanej, ochrony środowiska, korzystania z wód w zakresie zgody wodnoprawnej, świadczenia usług komunalnych oraz obsługi wpisów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Przypominamy, że została uruchomiona specjalna infolinia pod numerami telefonów (32) 37 33 499, (32) 37 33 588 oraz (32) 37 33 300, gdzie urzędnicy udzielają informacji o formie załatwiania spraw w Urzędzie.

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie znajdują się pod adresem: www.bip.um.zabrze.pl w zakładce „Urząd Miejski” -> „Elektroniczna skrzynka podawcza”.

W załączeniu - lista spraw, które w Urzędzie Miejskim w Zabrzu można załatwić drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zestawienie nie obejmuje spraw, które mogą zostać rozpoczęte drogą elektroniczną, ale wymagają obligatoryjnego stawiennictwa w Urzędzie, żeby taką sprawę uznać za załatwioną.

Dokumenty do pobrania

Dokument
Lista spraw

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • NAPADNIETY W KANC. ADWOKACKIEJ

  SZAN.RADNI ,PANI PRZEWODNICZACA RM !!. CZEKAM NA SPOTKANIE Z PANSTWEM ZGODNIE Z PISMEM RM ! W DNIU 23.03.2016 r.o godz.10.45 NIEOMAL: NIE ZGINALBYM LUB UTRACIL ZDROWIE W NAPADZIE NA MNIE CUCHNACEGO ALKOHOLEM BANDYTY W KANC.ADWOKACKIEJ TUZ OBOK GMACHU SR ! BYLEM TAM SLUZBOWO JAKO WLASCICIEL KANCELARII Z SASIEDNIEGO MIASTA, JAKO PELNOMOCNIK POTWORNIE POKRZYWDZONEGO ZABRZANINA !! NAPAD ZGLOSILEM PISEMNIE W KMP ! POLICJA BLYSKAWICZNIE-O ZGROZO-BO JUZ PO 138 DNIACH OD CHWILI NAPADU PRZESLUCHALA BANDYTE ! NIE ZABEZPIECZONO LOGOWANIA SIE NASZYCH 2 TEL,KOM.ORAZ TEL,2 SWIADKOW NAPADU,TJ.ADWOKAT I JEJ ASYSTENTA ,NIE DOKONANO ZADANEJ KONFRONTACJI NASZEJ 4KI, , A TAKZE BADAN WARIOGRAFEM CALEJ 4KI, NIE ZABEZPIECZONO ZAPISOW Z 4 KAMER MONITORINGOW PO UCIECZCE 3 OSOB Z KANCELARII,TJ.BANDYTY, ,ASYSTENTA I ADWOKAT(- UCIEKALA O GODZ.10.53 W KIERUNKU GMACHU SADU ) !! ZGROZA !! BANDYTA OKAZAL SIE W WYNIKU MEGO PRYWATNEGO DOCHODZENIA KONKUBENT TEJ ADWOKAT-O ZGROZO-BIEGLY SADOWY W SO W GLIWICACH !! DALSZY CIAG MIAL MIEJSCE W 2 SPRAWACH SADOWYCH, MODELOWYCH "ZBRODNIACH SADOWYCH", ROZSZALALYCH BLAZENADACH, PARODIACH, FARSACH SADOWYCH W II WYDZIALE KARNYM, SYGN.AKT II K 66/18 oraz II K 617/18 W KTOREJ ORZEKALA KOLEZANKA TEJ ADWOKAT !! IZBA DYSCYPLINARNA W SN TO ABSOLUTNIE NAJWAZNIEJSZA RZECZ W NAPRAWIE TOTALNEGO BAGNA SADOWEGO W POLSCE !! ZGROZA,ZGROZA,ZGROZA !! ZATRWAZA POCZUCIE BEZKARNOSCI TEJ ADWOKAT,SKALI PRZESTEPCZYCH ZEZNAN TEJ ADWOKAT I SWIADKOW !! NIE ZDAJA SOBIE SPRAWE IZ BADANIE WARIOGGRAFEM ZAPROWADZI NA LAWE SADOWA NIE TYLKO ICH LECZ - W CO GLEBOKO WIERZE JAKO ETYK - I 2 SSR Z TEGO SADU !!! ZGROZA, ZGROZA, ZGROZA !!!

  • NAPADNIETY W KANC. ADWOKACKIEJ
   2020-05-12 17:31
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mieszkaniec

  Złożyłem wniosek do placówki podległej UM w dniu 30.04 2020 o godzinie 8 40 - dziś otrzymałem odpowiedź iż wniosek złożyłem za późno, bo po godzinie 15-tej.Ludzie - ruszcie [...]y i zabierzcie się wreszcie za to co do Was należy.

 • Mieszkaniec

  Już mi najgorsze słowa cisną się na język - czy odpowiedzi na najprostsze pytania o błędnie wystawione aneksy, bądź inne formalności których procedura była wszczęta w październiku 2019 świadczy o sprawnym funkcjonowaniu urzędu?Ludzie - zróbcie sobie lepiej kurs na wózek i zmieńcie zatrudnienie.Kpina i totalny paraliż. Kto Was tam zatrudnia i w jakim celu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.