Wiadomości z Zabrza

Jak będzie funkcjonował Urząd Miejski w Zabrzu od 11 maja br.?

 • Dodano: 2020-05-07 08:45, aktualizacja: 2020-05-07 08:53

W dalszym ciągu w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, Urząd Miejski w Zabrzu nie prowadzi w pełnym zakresie bezpośredniej, ogólnodostępnej obsługi klientów (związanej z osobistą wizytą w Urzędzie).

W pierwszej kolejności załatwianie spraw odbywa się drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 5-7 znajduje się tymczasowa skrzynka podawcza, do której mieszkańcy mogą składać dokumenty.

Od 11 maja br. w sprawach, w których niezbędna jest osobista wizyta w Urzędzie, należy telefonicznie umówić spotkanie na konkretny dzień i godzinę. Dotyczy to  spraw z zakresu: rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych, administracji architektoniczno-budowlanej, ochrony środowiska, korzystania z wód w zakresie zgody wodnoprawnej, świadczenia usług komunalnych oraz obsługi wpisów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Przypominamy, że została uruchomiona specjalna infolinia pod numerami telefonów (32) 37 33 499, (32) 37 33 588 oraz (32) 37 33 300, gdzie urzędnicy udzielają informacji o formie załatwiania spraw w Urzędzie.

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie znajdują się pod adresem: www.bip.um.zabrze.pl w zakładce „Urząd Miejski” -> „Elektroniczna skrzynka podawcza”.

W załączeniu - lista spraw, które w Urzędzie Miejskim w Zabrzu można załatwić drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zestawienie nie obejmuje spraw, które mogą zostać rozpoczęte drogą elektroniczną, ale wymagają obligatoryjnego stawiennictwa w Urzędzie, żeby taką sprawę uznać za załatwioną.

Dokumenty do pobrania

Dokument
Lista spraw

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • NAPADNIETY W KANC. ADWOKACKIEJ

  SZAN.RADNI ,PANI PRZEWODNICZACA RM !!. CZEKAM NA SPOTKANIE Z PANSTWEM ZGODNIE Z PISMEM RM ! W DNIU 23.03.2016 r.o godz.10.45 NIEOMAL: NIE ZGINALBYM LUB UTRACIL ZDROWIE W NAPADZIE NA MNIE CUCHNACEGO ALKOHOLEM BANDYTY W KANC.ADWOKACKIEJ TUZ OBOK GMACHU SR ! BYLEM TAM SLUZBOWO JAKO WLASCICIEL KANCELARII Z SASIEDNIEGO MIASTA, JAKO PELNOMOCNIK POTWORNIE POKRZYWDZONEGO ZABRZANINA !! NAPAD ZGLOSILEM PISEMNIE W KMP ! POLICJA BLYSKAWICZNIE-O ZGROZO-BO JUZ PO 138 DNIACH OD CHWILI NAPADU PRZESLUCHALA BANDYTE ! NIE ZABEZPIECZONO LOGOWANIA SIE NASZYCH 2 TEL,KOM.ORAZ TEL,2 SWIADKOW NAPADU,TJ.ADWOKAT I JEJ ASYSTENTA ,NIE DOKONANO ZADANEJ KONFRONTACJI NASZEJ 4KI, , A TAKZE BADAN WARIOGRAFEM CALEJ 4KI, NIE ZABEZPIECZONO ZAPISOW Z 4 KAMER MONITORINGOW PO UCIECZCE 3 OSOB Z KANCELARII,TJ.BANDYTY, ,ASYSTENTA I ADWOKAT(- UCIEKALA O GODZ.10.53 W KIERUNKU GMACHU SADU ) !! ZGROZA !! BANDYTA OKAZAL SIE W WYNIKU MEGO PRYWATNEGO DOCHODZENIA KONKUBENT TEJ ADWOKAT-O ZGROZO-BIEGLY SADOWY W SO W GLIWICACH !! DALSZY CIAG MIAL MIEJSCE W 2 SPRAWACH SADOWYCH, MODELOWYCH "ZBRODNIACH SADOWYCH", ROZSZALALYCH BLAZENADACH, PARODIACH, FARSACH SADOWYCH W II WYDZIALE KARNYM, SYGN.AKT II K 66/18 oraz II K 617/18 W KTOREJ ORZEKALA KOLEZANKA TEJ ADWOKAT !! IZBA DYSCYPLINARNA W SN TO ABSOLUTNIE NAJWAZNIEJSZA RZECZ W NAPRAWIE TOTALNEGO BAGNA SADOWEGO W POLSCE !! ZGROZA,ZGROZA,ZGROZA !! ZATRWAZA POCZUCIE BEZKARNOSCI TEJ ADWOKAT,SKALI PRZESTEPCZYCH ZEZNAN TEJ ADWOKAT I SWIADKOW !! NIE ZDAJA SOBIE SPRAWE IZ BADANIE WARIOGGRAFEM ZAPROWADZI NA LAWE SADOWA NIE TYLKO ICH LECZ - W CO GLEBOKO WIERZE JAKO ETYK - I 2 SSR Z TEGO SADU !!! ZGROZA, ZGROZA, ZGROZA !!!

  • NAPADNIETY W KANC. ADWOKACKIEJ
   2020-05-12 17:31
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mieszkaniec

  Złożyłem wniosek do placówki podległej UM w dniu 30.04 2020 o godzinie 8 40 - dziś otrzymałem odpowiedź iż wniosek złożyłem za późno, bo po godzinie 15-tej.Ludzie - ruszcie [...]y i zabierzcie się wreszcie za to co do Was należy.

 • Mieszkaniec

  Już mi najgorsze słowa cisną się na język - czy odpowiedzi na najprostsze pytania o błędnie wystawione aneksy, bądź inne formalności których procedura była wszczęta w październiku 2019 świadczy o sprawnym funkcjonowaniu urzędu?Ludzie - zróbcie sobie lepiej kurs na wózek i zmieńcie zatrudnienie.Kpina i totalny paraliż. Kto Was tam zatrudnia i w jakim celu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.