Wiadomości z Zabrza

Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Co w programie?

  • Dodano: 2020-08-06 06:45, aktualizacja: 2020-08-06 07:40

Od lat biolodzy i ekolodzy odnotowują spadek różnorodności i liczebności pszczół.

Główną przyczyną tego kryzysu są toksyczne pestycydy wykorzystywane w rolnictwie. Dlatego tak ważne są wszelkie działania mające na celu podnoszenie świadomości społecznej nt. wyjątkowej roli, jaką odgrywają owady zapylające w ekosystemie. W te działania wpisują się m.in. obchody Dnia Pszczół, na które już wkrótce, bo 8 sierpnia, zaprasza Miejski Ogród Botanicznego w Zabrzu.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godz. 16.00

W programie znajdzie się m.in. spotkanie z pszczelarzem zatytułowane "Poznaj rodzinę pszczelą" (o godz. 10.00, 11.00 i 12.00) w ogrodowej pasiece.

O godz. 11.00, w salonie wierzbowym na łące, zaplanowano spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. W samo południe zainteresowani zostaną zaproszeni na turniej gier planszowych. Młodsze dzieci, w wieku 4-6 lat, będą mogły sprawdzić się w grze "Pszczółki", a starsze - w wieku od 7 do 10 lat - w grze pt. "Honeycombs".

Na trawie "Pod czarną sosną" każdy będzie mógł zbudować domek dla owadów. Te zajęcia zaplanowano na godz. 12.00, 13.00 i 14.00.

O roślinach miododajnych rosnących w MOB będzie można posłuchać odwiedzając stanowisko przy "Rabacie ziołowej". Cykl prelekcji na ten temat zaplanowano w godz. 13.00, 14.00 oraz 15.00

Na łące przy stawie, o godz. 14.00, rozpocznie się akcja pt. "Czytanie na trawie"

Zaplanowano też trzy warsztaty, m.in.: "Hop siup - owada zrób", z tworzenia lapbooków oraz z eksperymentowania kolorami.

W trakcie imprezy otwarte będą stoiska, gdzie kupić można miody, naturalne kosmetyki, wyroby z ceramiki, a także rośliny tropikalne. 

Organizatorzy zachęcają, by zainteresowani wzięli ze sobą koc piknikowy, by wygodnie rozłożyć się na ogrodowej łące.

Imprezę wraz z Miejskim Ogrodem Botanicznym organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.