Wiadomości z Zabrza

Za nami obchody Dnia Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2020-08-11 06:30, aktualizacja: 2020-08-11 06:49

Spotkanie z pszczelarzem, warsztaty z tworzenia domków dla owadów, prelekcje nt. roślin miododajnych czy też spotkanie z Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci - to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników obchodów Dnia Pszczół zorganizowanych w ub. sobotę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Impreza miała na celu podniesienie świadomości społecznej nt. niezwykle ważnej roli, jaką w naszym ekosystemie odgrywają owady zapylające. Stąd też warsztaty i prelekcje m.in. o roślinach miododajnych czy też zwyczajach pszczół, które odbyły się w ogrodowej pasiece czy też turnieje gier planszowych, w których wzięły udział najmłodsze dzieci, a które również tematycznie związane były z owadami zapylającymi.

Na trawie "Pod czarną sosną" każdy mógł zbudować domek dla owadów, natomiast odwiedzając stanowisko przy "Rabacie ziołowej" można było posłuchać o roślinach miododajnych rosnących w MOB. W programie imprezy zorganizowanej w sobotę w MOB znalazło się też miejsce m.in. na "Czytanie na trawie" oraz warsztaty z tworzenia lapbooków i eksperymentowania kolorami. Miłośnicy pszczół i pszczelich specjałów mogli także odwiedzić stoiska z miodami, naturalnymi kosmetykami, wyrobami z ceramiki, a także roślinami tropikalnymi.

Imprezę wraz z Miejskim Ogrodem Botanicznym zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Za nami obchody Dnia Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.