Wiadomości z Zabrza

Duże zainteresowanie Mobilnym Biurem Programu "Czyste Powietrze"

  • Dodano: 2020-07-20 06:45, aktualizacja: 2020-07-20 07:01

W piątek do Zabrza zawitało Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”.

Bus, którym podróżują eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanął przy placu Wolności w Zabrzu.

Zabrze, to kolejna gmina w województwie śląskim na trasie Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze 

Do końca sierpnia eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – tłumaczy Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Cieszę się, że Mobilne Biuro Programu “Czyste Powietrze” spotkało się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i mam nadzieję, że dzisiejsza akcja będzie miała przełożenie na ilość złożonych wniosków na wymianę starych kotłów – dodaje zastępca prezydenta miasta Zabrze Katarzyna Dzióba.

Mobilne Biura to inicjatywa, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób.

Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

fot. UM Zabrze

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Zbigniew

    To jest genialny pomysł , mobilna informacja ! Mi dużo pomogła , teraz oczekuję na kocioł , wnioski złożone wszystko pomyślnie zakończone ! Mam nadzieję że zimą ruszę z kotłem eei-pellets.

  • Kasia123

    Cieszy , cieszy , świadomość Polaków rośnie ! Jeszcze wiele osób nie wie gdzie składać wnioski i na czym ten program polega . I fajnie ,że są organizowane takie akcje . Trzeba pamiętać o małych miasteczkach , tam można zdziałać cuda ! Osobiście polecam bo sama też uzyskałam i cieszę się nowym kotłem z firmy Kostrzewa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.