Wiadomości z Zabrza

Rondo, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta nabrało kształtów

  • Dodano: 2020-07-20 06:30, aktualizacja: 2020-07-20 06:48

Dobiega końca jedna z najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych w naszym mieście w ciągu ostatnich kilku lat. Rondo, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta, lada dzień będzie gotowe. Oznacza to, że wykonawca ukończy inwestycję niemal miesiąc wcześniej, niż było to planowane.

Zakończono już wszystkie roboty podziemne, a także roboty nawierzchniowe łącznie z odtworzeniem asfaltu, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Gotowe jest również oznakowanie poziome, a pionowe jest w trakcie montażu. W najbliższy poniedziałek, 20 lipca zaplanowano instalację ostatnich znaków pionowych.

Ukończono już parking od strony ul. Botanicznej i zamontowano oświetlenie uliczne

Oko cieszy także zieleń wokół ronda - ostatecznie wykonano ponad 150 nasadzeń. Wybrano m.in. żywotniki, szmaragdowe tuje oraz wiśnie.

Pozostał już tylko montaż wiat przystanków zaplanowany na 20 i 21 lipca

A na koniec najważniejsza informacja dla kierowców – już w najbliższy poniedziałek, 20 lipca, przewidziane są odbiory końcowe z dopuszczeniem ronda dla ruchu, a co za tym idzie demontaż tymczasowej organizacji ruchu.

Powstanie ronda kończy drugi etap przebudowy ul. Piłsudskiego, który rozpoczął się w lutym br. Koszt inwestycji wynosi ok. 8 mln zł, jednak znaczną część tej kwoty stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie. Prace, które właśnie dobiegają końca, to kontynuacja I etapu przebudowy ulicy, który zakończył się jesienią ubiegłego roku. Objął on wymianę nawierzchni na liczącym 800 metrów długości fragmencie ul. Piłsudskiego od ul. Roosevelta do wiaduktu kolejowego.

Koszt I etapu przebudowy wyniósł 8,2 mln zł. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.