Wiadomości z Zabrza

W piątek do Zabrza zawita Mobilne Biuro Programu "Czyste Powietrze"

  • Dodano: 2020-07-15 07:00, aktualizacja: 2020-07-15 07:31

Już w najbliższy piątek (17 lipca) do Zabrza zawita Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”.

Bus, którym podróżują eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie przy placu Wolności, w godz. 10.00-13.00.

Mieszkańcy naszego miasta będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany przestarzałych systemów grzewczych, a także od razu na miejscu wypełnić wnioski o dotacje – informuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zabrze, to kolejna gmina w województwie śląskim na trasie Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. Działalność Mobilnych Biur zainaugurował minister klimatu Michał Kurtyka.

Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Do końca sierpnia eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – tłumaczy Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób.

Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Izka

    Dzieje się i o to chodzi. Informacja o mozliwosci wymiany pieca powinna dotrzeć jak najszerzej. Skoro są mozliwosci trzeba korzystać. Do wyboru są piece gazowe, na ekogroszek czy pellet - w Levadzie maja modele do wyboru do koloru w zależnosci od mozliwosci technicznych, lokalizacyjnych czy zapotrzebowania na energie

  • Marta

    Te mobilne biura to bardzo fajny pomysł ale ja bym postawił na to by pojeździli po małych wioskach na odludziach.. tak choćby czysto informacyjnie. Naprawdę są jeszcze ludzie, którzy nie wiedzą o programie "czyste powietrze", zwłaszcza osoby starsze na wsiach właśnie. Ja sama po tym jak otrzymałam dofinansowanie i wymieniłam kopciucha na ekologiczny kocioł EEI PELLETS od Kostrzewy wzięłam i pomogłam takim sąsiadom z wnioskiem..

  • Justyna

    Zdecydowanie się zgadzam! Ludzie na wsiach mają często utrudniony dostęp do mediów społecznościowych chociażby z powodu utrudnionego zasięgu internetu. Ludzie starsi często samotni nie wiedzą nawet o istnieniu programu. Moja rodzina składała wniosek za pośrednictwem strony Czyste Powietrze.eu Pomagają w wypełnieniu wniosku i doborze odpowiedniego urządzenia. A tez slyszlalam wiele pochlebnych opinii na temat kotła EEI PELLETS Kostrzewa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.