Wiadomości z Zabrza

Aż 5 pijanych kierowców zatrzymano w miniony weekend!

  • Dodano: 2021-04-12 11:00

Podczas minionego weekendu z dróg naszego miasta wyeliminowano aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszy z zatrzymanych to 18-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu i nie posiadając uprawnień, kierował volkswagenem, jadąc ulicą Stalmacha.

Kolejny z zatrzymanych to 21-letni mieszkaniec Knurowa, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownice, mając w organizmie 0,64 promila. Po sprawdzeniu go policyjnych bazach danych okazało się również, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Trzeci z zatrzymanych to 20-letni zabrzanin, który w nocy z soboty na niedzielę jechał ulicą Lutra, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Czwarty zatrzymanych to 59-latek, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, uderzył w słup na ulicy Budowlanej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. O zaistniałej sytuacji policjanci dowiedzieli się od świadka, który zadzwonił na numer alarmowy. Skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali 59-latka i jak się okazało mężczyzna oprócz tego, że był nietrzeźwy to miał również zakaz prowadzenia pojazdów, ważny do 2023 roku.

Ostatni z nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w ten weekend to 26-letni kierowca audi. Policjanci zatrzymali go, gdy jechał ulicą Kroczka. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również