Wiadomości z Zabrza

42-latek jechał pijany bez prawa jazdy. Zatrzymała go policja

  • Dodano: 2021-04-06 08:00, aktualizacja: 2021-04-06 08:22

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy w dniu 27 lutego 2021 roku tuż po 20.00 udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy toyoty. 42-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Niestety tej opinii nie podzielał zatrzymany 42-latek.

Policjanci, patrolując ulicę Legnicką, zauważyli toyotę, której sposób jazdy wskazywał, że jej kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z tym mundurowi postanowili skontrolować ten pojazd.

Za jego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie, kierujący nie miał też uprawnień do kierowania.

Pamiętaj!

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.