Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano włamywacza na działki z Zaborza. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

  • Dodano: 2021-06-11 08:30, aktualizacja: 2021-06-11 08:16

Policjanci z zabrzańskiej trójki namierzyli i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Zabrza, który włamał się do dwóch altan na Rodzinnych Ogrodach Działkowych "Biała Róża". W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W ostatnim czasie na terenie zabrzańskiej dzielnicy Zaborze doszło do kilku włamań

Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej trójki. Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz wykorzystaniu pracy operacyjnej, stróże prawa wytypowali i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. 22-latek usłyszał 2 zarzuty, ale sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne.

Policjanci ostrzegają oraz przypominają o kilku podstawowych zasadach jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem.

  1. Na działce nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów podczas naszej nieobecności.
  2. Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub innym ogólnodostępnym miejscu. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna altanki.
  3. Sporządźmy listę przechowywanych przedmiotów, zanotujmy ich cechy charakterystyczne oraz  numery fabryczne.
  4. Uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą zaś spostrzeżenia mogą być przydatne gdyby doszło do włamania.
  5. Nie wpuszczajmy bez uzasadnionych powodów nieznanych osób. Większość kradzieży dokonywana jest przez tzw. przygodnych znajomych.
  6. Współdziałajmy zawsze z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek. Podczas ich nieobecności zainteresujmy się ludźmi kręcącymi się w pobliżu ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
  7. O włamaniu należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112 lub 997. Nie dotykajmy niczego w domu, żeby nie zatrzeć śladów. Jeżeli jest to możliwe, zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów, które pomogą w znalezieniu sprawców włamania.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również