Wiadomości z Zabrza

Jechał BMW mimo zakazu sądowego. 29-latkowi grozi do 5 lat więzienia

  • Dodano: 2025-10-21 14:15

29-latek z Rudy Śląskiej został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia. Policja apeluje o odpowiedzialność na drodze.

Złamał zakaz prowadzenia pojazdów

W poniedziałek, 20 października 2025 roku, policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który kierował samochodem marki BMW pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Do zatrzymania doszło na ulicy Rymera w Zabrzu. Mężczyzna miał zakaz obowiązujący od czerwca 2025 roku do czerwca 2028 roku.

Jak przypomina Policja – łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów to poważne przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd może orzec kolejny zakaz – nawet do 15 lat. Szczególnie surowe kary grożą również osobom, które prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości, łamiąc jednocześnie obowiązujące zakazy.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o reakcję na niebezpieczne zachowania na drodze

Pamiętajmy – kierowanie pojazdem to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Dla osób wsiadających za kierownicę pojazdu mechanicznego priorytetem zawsze powinna być trzeźwość i respektowanie prawa - przekazuje zabrzańska Policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również