Wiadomości z Zabrza

Zabrze: W hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Hagera wybuchł pożar

  • Dodano: 2021-07-02 15:30

W czwartek, 1 lipca, przy ulicy Hagera w Zabrzu doszło do groźnego zdarzenia. W hali produkcyjno-magazynowej wybuchł pożar.

Strażacy walczyli z żywiołem ponad godzinę

Do zdarzenia doszło 1 lipca rano.  Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu otrzymało informację o pożarze o godz. 10.12.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Zabrza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono iż pożarem objęty jest filtr wentylatora urządzenia spawalniczego znajdującego się wewnątrz hali. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji  oraz ugaszeniu pożaru – informuje st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy KM PSP Zabrze.

Na hali panowało duże zadymienie, dlatego też strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia wewnątrz hali. 
W działaniach uczestniczyło 19 strażaków i 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Akcję udało się zakończyć o godzinie 11:40.

Jedna osoba trafiła do szpitala

W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Jak informuje st. kpt. Wojciech Strugacz, jeden z pracowników zakładu, który opuścił halę przed przybyciem ratowników, zaczął uskarżać się na duszności. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a kiedy na miejscu pojawiła się załoga pogotowia, ona przejęła mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.


Źródło: KM PSP w Zabrzu

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.