Wiadomości z Zabrza

Śmiertelny wypadek 27-latka z Zabrza

  • Dodano: 2021-07-02 10:15

27-letni kierowca peugeota zginął w czwartek wieczorem w wypadku na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Wieszowa (woj. śląskie). 

Nie żyje 27-letni mieszkaniec Zabrza

Jak poinformował oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach podkom. Damian Ciecierski, 27-latek z Zabrza - jak wstępnie ustalono - jechał peugeotem w kierunku Częstochowy lewym pasem autostrady. W pobliżu stacji paliw zjechał na prawy pas, prosto pod wyjeżdżającą ze stacji ciężarówkę - ciągnik z naczepą.

- W wyniku wypadku kierowca peugeota poniósł śmierć na miejscu. Siła uderzenia wyrzuciła kierowcę z samochodu. Z auta wypadł też silnik, który znalazł się na przeciwnym pasie ruchu - relacjonował rzecznik tarnogórskiej policji.

Po wypadku autostrada została zablokowana w kierunku Częstochowy i Łodzi, natomiast w kierunku Gliwic i granicy z Czechami, gdzie na jeden z pasów ruchu spadł silnik z uszkodzonego auta, przejezdny był drugi pas. Policja wytyczyła objazdy. Utrudnienia trwały kilka godzin.


Źródło: Gwarek

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Kier

    Pytanie.... bo wiele takich sytuacji spotykam na ekspresówkach i autostradach.... czy kierowca ciężarówki jadący prawym pasem autostrady nie zajechał młodemu kierowcy drogi wymuszając pierwszeństwo i doprowadzając do wypadku bo może chciał koledze pomóc włączyć się do ruchu.... bardzo częsta przypadki na polskich drogach.

  • Rudzianka

    Na wp.jest filmik z tego zdarzenia,

  • Eti

    :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.