Wiadomości z Zabrza

13 kolizji, 1 wypadek i 6 nietrzeźwych kierowców – bilans weekendu majowego na drogach

  • Dodano: 2021-05-04 14:15

Za nami długi weekend majowy. Od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja na zabrzańskich drogach doszło do 1 wypadku i 13 kolizji drogowych.

Jeden wypadek, trzynaście kolizji i sześciu nietrzeźwych kierujących to bilans minionego długiego weekendu na drogach naszego miasta. W wypadku ranne zostały 2 osoby. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Do wypadku doszło 3 maja o godzinie 17:33 na ulicy Chudowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu kierującemu samochodem osobowym marki Kia.

W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta kierująca fiatem oraz 6-letni pasażer z kii, osoby poszkodowane w stanie stabilnym niezagrażającym życiu zostały przewiezione do szpitala.

W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców

Rekordzistka to obywatelka Ukrainy, która za kierowcę samochodu kia wsiadła, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Od dalszej jazdy powstrzymał ją świadek zdarzenia, który uniemożliwił jej dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policjantów.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawiania wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz zakaz kierowani pojazdów.

Policjanci ponawiają apel o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na drodze.


portal zabrze112.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.