Wiadomości z Zabrza

NaprawiamyZabrze.pl - nowa strona do zgłaszania usterek w mieście

  • Dodano: 2021-06-04 14:00, aktualizacja: 2022-07-12 10:56

Od niedawna działa nowa strona internetowa NaprawiamyZabrze.pl stworzona przez stowarzyszenie Nowe Zabrze. Ma służyć do zgłaszania usterek i problemów w mieście przez mieszkańców.

Strona NaprawiamyZabrze.pl uruchomiona została pod koniec maja. Poprzez stronę można zgłaszać wszelkie usterki i nieprawidłowości w Zabrzu. Wyznaczony radny przyjrzy się sprawie i przekaże zgłoszenie do odpowiedniej jednostki miejskiej, która się nią zajmie.

– Nasz portal powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Zabrza kierowane do radnych klubu Koalicja Obywatelska - Nowe Zabrze – informują twórcy strony.

Odpowiedzialni za utworzenie strony są członkowie stowarzyszenia Nowe Zabrze, wraz z radną Agnieszką Rupniewską.

– Wspólnie z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Nowe Zabrze stworzyliśmy i oddajemy w Wasze ręce aplikację Naprawiamy Zabrze (naprawiamyzabrze.pl) do zgłaszania miejskich problemów - dziura w jezdni, zniszczony plac zabaw, uszkodzona ławeczka, brak kosza na śmieci... i wszystko, co Wam w Zabrzu przeszkadza – przekazuje radna Stowarzyszenia Nowe Zabrze, Agnieszka Rupniewska.

Jak zgłosić nieprawidłowości w Zabrzu?

Wystarczy wejść na stronę NaprawiamyZabrze.pl i wypełnić formularz.

Zgłoszenie nie wiąże się z żadnymi kosztami – jest zupełnie bezpłatne i po części anonimowe. Dlaczego tylko po części? Podczas składania zgłoszenia koniecznie jest podanie swojego numeru  telefonu. Kontakt z osobą zgłaszającą może być konieczny w sytuacji, gdy radny lub radna będą chcieli dopytać o szczegóły sprawy. Dane kontaktowe (w tym numer telefonu) nie zostaną przekazane miejskim instytucjom.

Nie tylko Nowe Zabrze czeka na wiadomości o usterkach

Około dwóch lat wcześniej, stowarzyszenie Lepsze Zabrze uruchomiło formularz kontaktowy na swoim facebooku, poprzez który można kontaktować się z radnymi należącymi do tego stowarzyszenia i zgłaszać problemy w mieście. Formularz dostępny jest pod adresem LepszeZabrze.pl.

Radny Kamil Żbikowski będzie starał się o utworzenie w Zabrzu jednego, oficjalnego portalu do zgłaszania miejskich usterek.

– W wielu polskich miastach funkcjonują portale do łatwego zgłaszania usterek, zagrożeń bezpieczeństwa i propozycji zmian w przestrzeni publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Zabrzu było podobnie. Przygotowałem interpelację do prezydent Zabrza z prośbą o wdrożenie i udostępnienie mieszkańcom podobnego portalu – przekazuje radny Kamil Żbikowski.

Niezależnie od tego, który formularz do kontaktu wybiorą mieszkańcy, cel jest jeden - sprawić aby Zabrze było lepsze i piękniejsze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również