Wiadomości z Zabrza

Zabrzański radny dołączył do Ruchu Polska 2050

  • Dodano: 2021-04-13 14:00

Kolejni samorządowcy zmieniają barwy i przechodzą do Ruchu Polska 2050. Jednym z nich jest zabrzański radnyKamil Żbikowski.W poniedziałek, 12 kwietnia, miała miejsce konferencja online, podczas której przedstawione zostały nazwiska kolejnych samorządowców, którzy postanowili dołączyć do Ruchu Polska 2050 to: 

  • Michał Toman, radny gminy Czerwionka Leszczyny, 
  • Klaudiusz Kandzia,  burmistrz miasta Kalety, 
  • Kamil Żbikowski, radny miasta Zabrze, 
  • Michał Rupik, radny miasta Mikołów.

- Obserwujemy rosnący kryzys zaufania do polityki, ludzie przestają wierzyć, że polityka jest po to, żeby zmieniać ich życie na lepsze - mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050 i dodał: - Ryba popsuła się od głowy, a naprawić będzie ją można wyłącznie od ogona. Potrzebujemy samorządu, który jest świadomy tego, na jakim świecie żyjemy. Zna i rozumie procesy związane ze zmianami klimatycznymi, zmianami społecznymi, a także rozumie potrzebę transparentności i budowania wspólnoty przez kompleksowe rozwiązywanie problemów społecznych.

Do Polski 2050 dołączyło w sumie 70 samorządowców z całej Polski.

Kamil Żbikowski członkiem ruchu Polska 2050

Kamil Żbikowski z wykształcenia jest prawnikiem. Posiada dodatkowo wyższe wykształcenie ekonomiczne. Studiował również historię i nauki polityczne w ramach indywidualnych studiów humanistycznych. Zawodowo zarządza dużymi projektami międzynarodowymi. Jest redaktorem naczelnym Zeszytów Naukowych Prawa Gospodarczego i Handlowego. Koordynator projektu Miastotwórcy Zabrze, a także Ratujemy Zabrzańskie Zabytki. Prowadził też projekt Rowerowa Średnicówka. Działa w lokalnych stowarzyszeniach i inicjatywach. Jest też członkiem Śląskiej Inicjatywy Rowerowej. Od 2018 r. zasiada jako radny w radzie miasta Zabrze.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jozin

    To ten sam Hołownia co przed wyborami mówił że nie zamierza tworzyć partii, która została utworzona niecały miesiąc temu? Czy ja mam jakieś halucynacje?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również