Wiadomości z Zabrza

Dzikie wysypisko uprzątnięte. Opozycyjny radny składał interpelację

  • Dodano: 2021-03-05 12:30

Przy ulicy Janika w dzielnicy Zaborze od dłuższego czasu zalegały stare wersalki, płyty i inne śmieci. Teren został oczyszczony dopiero po interwencji radnego.

2 marca radny Lepszego Zabrza - Kamil Żbikowski, powiadomił na swoim Facebooku, że dzikie wysypisko zostało uprzątnięte. Radny złożył interpelacje i razem z czujnymi mieszkańcami, którzy monitorowali sytuację, udało im się osiągnąć cel.

Po dzikim wysypisku nie ma śladu

– Wybrałem się dziś na rowerze sprawdzić jak wygląda miejsce tuż przy ul. Janika, gdzie w styczniu porzucono meble i odpady budowlane. Służby miejskie obiecały mi uprzątnąć ten teren najpóźniej do połowy marca, ale okazuje się, że udało się to zrobić 2 tygodnie wcześniej. Dziś po południu po dzikim wysypisku nie było już śladu – informuje Kamil Żbikowski, radny Lepszego Zabrza. - W błotnistej ziemi zostały jedynie ślady ciężarówki, która wywiozła śmieci. Fajnie, że okolica znów jest w miarę czysta i zachęca do aktywności na wolnym powietrzu – dodaje.

Więcej dzikich wysypisk

Radny twierdzi że to tylko jedno miejsce, a w Zabrzu jest dużo więcej dzikich wysypisk. Informuje jak i do kogo można zgłosić inne takie miejsca. Jednym sposobem jest zgłoszenie takiego miejsca bezpośrednio do Straży Miejskiej w Zabrzu (tel. 986), a drugim użycie formularza, poprzez który można skontaktować się z radnymi. Formularz znajduje się pod tym linkiem: https://forms.gle/J4BiBbmF2yPWJ5DK6


Źródło: Wioletta Baborska

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.