Wiadomości z Zabrza

Zabrze. 45-latek znęcał się nad swoją 74-letnią matką i bratem!

  • Dodano: 2023-03-28 14:15

Nawet 5 lat więzienia grozi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją 74-letnią matką i bratem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu trzeciego. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Od ponad dwóch lat trwał koszmar w jednym z mieszkań w dzielnicy Zaborze, gdzie mieszkała 74-latka wraz z dwoma synami. Młodszy z synów 45-latek nigdzie nie pracował i od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, pod którego wpływem stawał się agresywny. Znieważał swoją matkę, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów.

W trakcie pijackich ekscesów 45-latek swoją agresję kierował też wobec swojego 50-letniego brata. Podczas jednej z awantur oblał go nawet gorącym olejem.  Wszystko działo się w czterech ścianach mieszkania, a pokrzywdzeni z racji na swój wiek nie potrafili sami poradzić sobie z tą sytuacją. W ubiegłym tygodniu do policjantów z zabrzańskiej trójki dotarła informacja o sytuacji, w jakiej znalazła się 74-latka i jej starszy syn. Policjanci przyjrzeli się tej sprawie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 45-latkowi zarzutów.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką oraz znęcania fizycznego nad bratem. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również