Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska dzielnica Helenka świętowała 95-lecie! [FOTO]

  • Dodano: 2024-05-28 09:15

W minioną sobotę, 25 maja, zabrzańska dzielnica Helenka hucznie świętowała 95-lecie powstania dzielnicy. Impreza, zorganizowana przez Radę Dzielnicy, odbyła się na terenie ROD Tulipan i zgromadziła tłumy mieszkańców w każdym wieku. O oprawę artystyczną zadbały dzieci z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 38 oraz grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 30, która odegrała legendę o Helence.

95-lecie zabrzańskiej Helenki

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych, gry i zabawy z animatorem, a także konkursy z nagrodami. Pokaz samoobrony dla dzieci poprowadzili trenerzy z Krav Maga Unity. W sentymentalną podróż przez historię zabrzańskich dzielnic, zwłaszcza Rokitnicy i Helenki, zabrała uczestników Baszka Dziubak prezentując swoją książkę pt. „Mirabelki”. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych.

Bawiących się na festynie mieszkańców Helenki odwiedzili również przedstawiciele władz miasta tj. zastępca prezydentki Zabrza Tomasz Olichwer, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Grzegorz Olejniczak, radny Rady Miasta Zabrze Alojzy Cieśla, a także posłanka na Sejm RP Krystyna Szumilas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również