Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących! Co im grozi?

  • Dodano: 2020-07-22 07:15, aktualizacja: 2020-07-22 06:30

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym doskonale zabrzańscy policjanci, którzy codziennie obsługują zdarzenia drogowe niejednokrotnie z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze!

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Zabrzańscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata. Czynności w sprawach trwają.

Pierwszy zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Zabrza, który na ulicy Froehlicha kierował samochodem marki Volkswagen, a badanie trzeźwości wskazało, że miał 2,54 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z zatrzymanych to 45-letni obywatel Ukrainy, który kierował volkswagenem mając w organizmie 2,32 promila alkoholu. Mężczyzna przez swoje zachowanie stracił prawo jazdy kategorii A1,A,B1,C,C1 i C.

Trzeci z zatrzymanych to 23-letni mieszkaniec Zabrza, który bez uprawnień kierował peugotem na ulicy Niedziałkowskiego mając w organizmie 1,74 promila alkoholu, a ponadto spowodował kolizję z zaparkowanym samochodem marki Opel.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.