Marek Turek publikował swoje prace zarówno w Polsce (min.: AQQ, Komiks Forum, KKK, Czas Komiksu, Krakers, Katastrofa, Ziniol, KGB, Zeszyty Komiksowe), jak i za granicą – w Słowenii, Czechach, we Włoszech, Macedonii i USA. Turek jest rysownikiem-samoukiem, który zajmuje się komiksami od 1992 roku.
2 kwietnia premierę będzie miała jego publikacja pt. „Fastnachtspiel”. Zostanie wydana nakładem Wydawnictwa 23 – Komiksy z dziwnej Polski. To oniryczna, surrealistyczna seria grozy, tworzona od końca lat '90 roku, która po raz pierwszy zostanie opublikowana w całości.
Na zbiór opowiadań "Fastnachtspiel" składają się cztery tomy:
- Koniec początku
- Zadziwiający Pan Burmistrz
- Bezsensowny Styks
- Infinitum
- Czym dla mnie jest Fastnachtspiel? To trochę jedno z dzieci, które uporczywie pomieszkuje z rodzicem, zamiast się wyprowadzić i żyć własnym życiem. A trochę towarzysz podróży, który akurat kolejny raz wysiada na stacji i jedzie sobie dalej swoja drogą, ale nie ma pewności, że nie dołączy ponownie do wspólnej podróży na jakimś kolejnym przystanku. Ponad dwadzieścia lat (oczywiście z przerwami) dłubania, przerabiania, szlifowania materiału, który za każdym razem ujawnia jakieś błędy, rzeczy warte poprawienia, ale równocześnie kolejne niuanse i znaczenia, które moja podświadomość wcisnęła dyskretnie w kadry tego komiks – wskazuje Marek Turek.
Dzieło to cechuje ekspresjonistyczna czarno-biała grafika, celowo zniekształcone postacie, jak i elementy postaci oraz oniryczna fabuła. Metafizyka przeplata się tutaj z groteską. Akcja osadzona została w niezwykłym miejscowości stworzonej po końcu świata. W mieście, nad którym świeci mechaniczny księżyc tym żyje: Człowiek o Dziwnym Spojrzeniu, archanioł Rivanol, Śpiewacze, golem Zygmunt i wiele innych, równie dziwacznych istot. Rządzi nim Zadziwiający Pan Burmistrz.