Wiadomości z Zabrza

Zabrzanie przywitali Nowy Rok 2022! [Foto]

  • Dodano: 2022-01-04 09:30

Zabrzanie przywitali Nowy Rok jak co roku w sposób wyjątkowy. Miłośnicy sztuki teatralnej mogli wybrać się na spektakl “Opowieść Wigilijna” grany przez Teatr Nowy w Zabrzu. Niezwykłym wydarzeniem był Koncert Noworoczny w Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, w czasie którego wystąpiła Filharmonia Zabrzańska – Instytucja Kultury Miasta Zabrze wraz z solistami. Tym koncertem weszliśmy w rok obchodów jubileuszu 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich. Natomiast DMiT tradycyjnie zaprosił do przywitania Nowego Roku przed swoją siedzibą. Swoje najbardziej znane przeboje zagrał zespół “Żuki”.

Noworoczny koncert w Domu Muzyki i Tańca

W Domu Muzyki i Tańca jak co roku 1 stycznia zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zaproszono też znakomitych solistów: Katarzynę Oleś-Blachę – sopran, Monikę Ledzion-Porczyńską – mezzosopran i Tomasza Kuka – tenor. W Wielkiej Gali Operetkowej nie mogło zabraknąć ruchu scenicznego, barwnych strojów i dekoracji, zatem widzowie mogli też podziwiać plejadę polskich tancerzy. Wystąpili: Dorota Rak, Kamila Borowska, Joanna Lichorowicz–Greś, Zofia Czechlewska, Sławomir Greś, Mateusz Ludwikowski, Adam Czechlewski i Bartłomiej Marszałek. Choreografię i kostiumy przygotowała Zofia Czechlewska. Kierownikiem muzycznym Koncertu Noworocznego był Sławomir Chrzanowski, który dyrygował zabrzańskimi filharmonikami.

W sylwestrową noc zagrała grupa "Żuki"

Grupa “Żuki”, która bawiła zabrzan przybyłych w Sylwestra przed siedzibą DMiT powstała w Bydgoszczy w 1985 roku. Od początku istnienia specjalizowała się w coverach utworów The Beatles, ale prezentuje również piosenki m.in. Czerwonych Gitar, Czesława Niemena czy Krzysztofa Klenczona. Zespół koncertował również poza granicami naszego kraju, m.in. w USA. Libanie i Wielkiej Brytanii. Występował także jako support wielu znanych grup muzycznych. Wielokrotnie bywał w Zabrzu, ostatnio na tegorocznym Święcie Miasta. W sylwestrową noc zgromadzoną przed DMiT-em publiczność “Żuki” bawiły przez pełne dwie godziny prezentując także własne piosenki z płyt “Dom” i “Moment”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.